Хроники Александрии

Олександрійська енергетична компанія

, 27.01.2006

О. Рушковський: знову в заручниках громада

О. РушковськийСтворення ТОВ «Олександрійська енергетична компанія» не є протиріччям розвиткові міста. Саме спосіб, яким воно було створено, викликає сумніви щодо його правдивості та доцільності, а саме: ініціатором його створення є пан Цапюк, який, бажаючи видаватися значимим для міста, спочатку власноручно штучно створив проблему, а потім, зробивши заручниками мешканців міста у зимовий період, поставив усіх перед фактом безальтернативного створення цього підприємства на умовах, які запропонував інвестор без урахування інтересів громади та трудового колективу.

Мешканці міста повинні знати, що саме за ініціативою міського голови, без будь-якого правдивого економічного підґрунтя були прийняті у комунальну власність Байдаківська брикетна фабрика та ТЕЦ 1-2 для створення Комунального підприємства «Теплоелектроцентраль». Саме це прийняття звільнило Міністерство палива та енергетики від обов’язків запланованої ліквідації цих підприємств вартістю 46 млн грн, коли всім працівникам були б сплачені всі борги та надані знов створені робочі місця, нова соціальна інфраструктура, якісні компенсаційні умови для міста і громадян. Але при цьому держава власноруч буде визначати подальшу долю ліквідованих підприємств та яким інвесторам їх продавати.

Тоді що отримало місто? Обіцянки Цапюка щодо 100 т «безкоштовного» вугілля (вартістю 4 млн грн) для опалення мікрорайонів Перемога та Жовтневий і обов’язки держави на 2,7 млн грн для погашення боргів перед працівниками ББФ та ТЕЦ 1-2. Держава свої обов’язки виконала, але гроші знов (частково) опинилися на рахунках колишнього орендаря ТОВ «Експлерент» за ремонті роботи.

«Колишнім» орендарем ТОВ «Експлерент» став через багатомісячну заборгованість по заробітній платні та відсутність роботи; воно отримало офіційну категоричну відмову колективів цих підприємств від подальшої співпраці з ним. Саме йому місто вже заборгувало близько 2 млн грн за «безкоштовне» вугілля, саме це підприємство з моменту свого заснування у 2004 р. не сплатило жодної копійки земельного податку (борг з податку на землю 626 тис. грн). Саме з цим підприємством, яке раніше не спромоглося ефективно використовувати орендоване майно, «викручуючи руки» депутатам міськради, міськголова бажав зробити сумісне підприємство у листопаді 2005 р. Слава Богу, у депутатів вистачило розуму та сил не підкоритися цьому безглуздю.

Громада повинна знати, чому зараз закопується в землю близько 2 млн грн на газопроводи, якими немає ніякої можливості скористатися на цю зиму, а з метою зниження собівартості теплоносіїв по м-нах Перемога, Жовтневий та незалежності від спекулювання теплом, не виконується будівництво на мікрорайоні газової котельні, яка б вирішила проблеми теплопостачання для 70% мешканців мікрорайону.

Влітку 2005 р. був знайдений підрядник, який зобов’язався за 3 місяці (за 650 тис. грн) до опалювального періоду збудувати та ввести в експлуатацію газову котельню (переобладнавши Центральний тепловий пункт). Якби це було зроблено, то ким би спекулював Цапюк? Він не міг би заявити депутатам на останній сесії: «Если сейчас не будет принято решение по совместному предприятию (в том виде, в котором хочет инвестор), то завтра не будут отапливать Победу и Октябрьский».

Знову спекулювання, знову заручником є громада. Про свої обіцянки щодо договорів на 100 тонн «безкоштовного» вугілля (вартістю 4 млн грн) для опалення м-нів Перемога та Жовтневий міський голова ніяких пояснень не дає, бо ніяких документів і не було, тільки його власні вигадки, щоб задурити голову депутатам при прийнятті рішення. Ганьба!

Я, як уся громада, можу тільки сподіватися на порядність інвестора, на якого не має можливості впливати територіальна громада за такої Угоди, що була прийнята; саме тому повинна бути персональна відповідальність за якість і результативність при прийнятті рішень саме міським головою, а не прикриватися депутатами при спірних питаннях.

Дбайливий керівник — менеджер повинен планово працювати, радитися з спеціалістами, попереджаючи виникнення проблем, а не видаватися значущим на тлі проблем, які сам спровокував.

О. Рушковський

Комментарии:

Добавить комментарий: