Хроники Александрии

Надзвичайна ситуація з опаленням

, 26.01.2006

А. Ревенко: «Це свинство — йти в зиму з одним котлоагрегатом…»

Надзвичайна ситуація з опаленням для Олександрії стала звичним явищем в останні роки. Мешканці Перемоги, Димитрового, Жовтневого через недбалість керівництва теплогенеруючих підприємств та міськвлади взимку замерзають у своїх квартирах. А все почалося з того, що за сприяння міськвлади ДХК «Олександріявугілля» було розірвано на кілька орендних підприємств. Лише перший заступник міськголови В. Проквас виступив проти цього: «Ми повинні триматися держави, яка може обійтися без повних і худих». Повних уже немає. На зміну їм прийшли інші. А ситуація та ж — люди мерзнуть.

Синоптики напередодні попереджали, що настають сильні морози. Здавалося б, що влада сконцентрує всю увагу і створить штаб, та мер напередодні взяв відпустку за власний рахунок і готував зустрічі лідеру В. Януковичу.

21 січня ввечері зупинилися котли на ТЕЦ-1-2 та ТЕЦ-3. В квартирах мешканців Перемоги в ніч на 22 січня температура почала різко падати і на ранок досягла межі +4 С. Люди забили тривогу, шукаючи рятунку, телефонували у міськвиконком, редакції газет, МНС: «Допоможіть — замерзаємо!» З міськвиконкому відповідали : «Немає вугілля…пропали вагони… тепловоз вийшов з ладу…немає солярки…до обіду тепло буде…».

Мешканців міста дурили, як могли. Субота для людей стала днем жорстоких випробувань у боротьбі з 25-градусним морозом. Рятувалися, хто як міг: газові плити цілодобово горіли, висушуючи кисень, але рятуючи життя людей…

В неділю мені зателефонував депутат міськради А. Біджаков: «Жителі Перемоги і Димитрового мерзнуть. О 14 год. засідання штабу з надзвичайної ситуації. Зранку в місті працює комісія з області на чолі з першим заступником ОДА А. Ревенком». Через кілька хвилин автор цих рядків із депутатом А. Біджаковим були в міськвиконкомі. Тут уже були депутати С. Волков, В. Конюшенко, О. Телюк, А. Турський (на превеликий жаль, депутатів більшості мера — жодного).

А. Ревенко: »Виникла надзвичайна ситуація в системі теплопостачання Перемоги та Димитрового. Причина банальна — відсутність вугілля. Це свинство — йти в зиму з одним котлом і одним тепловозом для підвезення вугілля. Люди вам довірили свої долі, а ви, «временщики». Що треба, щоб тепло якнайшвидше пішло в оселі людей?»

А. Садоміченко: «Область уже нам допомогла, надавши 20 т солярки. Ми просимо ще 30. Нам потрібна сіль — 30 т і 300 тис. грн, щоб ліквідувати надзвичайну ситуацію. Орендарі не виконують своїх зобов’язань… Вугілля на добу підвезли, але якщо піде сніг, то підвіз його буде зірвано. Про створення нового СП на ТЕЦ 1-2, ще нема ясності.»

А. Ревенко негайно зв’язався з відповідними службами: «Буде вам і сіль, і солярка. Допоможемо з коштами. Візьмемо з резерву МНС?»

С. Цапюк: «Створили штаб, мобілізували 20 бригад по 3 чол., які обходять будинки. Потрібен вантажний автомобіль, бензовоз (у місті немає!). Правда, нам допоміг А. Кузьменко з «УкрАгроКому», який виділив бензовоз. 300 квартир залишилися без тепла, інші користуються газовими плитами. Ситуація під контролем. До вечора ТЕЦ запрацює».

Комісія працювала майже до 18 год., але теплостанції не розпочали роботу. На ТЕЦ-3 вугілля є, але вийшов з ладу зворотний клапан подачі. У лікарнях залишається 139 хворих.

А. Ревенко: «На допомогу прибуде тепловоз зі Знам’янки. Вугілля треба везти. Як це так, що немає запасу вугілля? Немає майданчика — це не відповідь. Для вас це не вперше. Хіба не можна було зробити такий запас на 5-6 днів? Треба кожні 2 години через радіо і телебачення інформувати жителів про стан відновлювальних робіт. Людей треба заспокоювати.» (Кому? Ні прес-секретаря міськради, ні керівника радіо, ні журналістів міськгазети на засіданні не було, — авт).

Депутат С. Волков: «Ми з А. Біджаковим і А. Турським були на Перемозі не в одній квартирі: люди мерзнуть. Температура +4 С! Директор КІРУЕ Л. Кравчук погодилася надати приміщення інституту під евакопункт — треба не виключати й такої ймовірності».

Пізніше до штабу увійшов губернатор Е. Зейналов, який тримав постійно на контролі ситуацію в місті: «З коштами допоможемо, домовимося, щоб не відключали електроенергію на «Костянтинівці», допоможемо з соляркою. Негайно телефонуйте Мездріну в облавтодор. У нього є сіль. Ви кажете, що у місті немає автомобілів для перевезення вугілля. Неправда! Мездрін замовляє їх в Олександрії. Де ж подівся автотранспорт з автобази «Олександріявугілля»? Він же залишився у місті. Що каже К. Жеваго? (засн. «Енерговугілля»).

В. Малоок: «Через 3-4 дні з’являться ще кілька важких авто для перевезення вугілля. Потрібні кошти. Нам ще жодної копійки комунальники міста не перерахували. Даємо вугілля і на ТЕЦ-1-2».

В.о. голови с/р Димитрового Т.Бандурко відмітила, що селище забезпечене вугіллям, люди звичні до такого стану, там все нормально…

Е. Зейналов: «Сьогодні неділя. Пишіть звернення на область. Будемо вирішувати через казначейство виділення коштів на ліквідацію надзвичайної ситуації. Допоможемо з теплогенератором. Шукайте по елеваторах.

В. Конюшенко: «Я телефонував. У О. Замкового в «Колосі» такий є, але не тієї потужності. Щоб обігріти котельню, треба потужніший. МНС тільки на ранок обіцяє з Кіровограда привезти, бо там на «Гідросилі» виникла аварія».

Окресливши всі заходи по якнайшвидшій ліквідації надзвичайного стану, Е. Зейналов відзначив: «Працюємо цілодобово. Кожну годину штаб повинен інформувати область. Все, що буде залежати від нас, ми зробимо. Людей треба рятувати». На ранок 23 січня ситуація залишалася критичною. Труба ТЕЦ задиміла, але від цього мешканцям Перемоги тепліше не стало. В багатьох будинках (понад 10, в т.ч. по пр. Будівельників, 37) вже розморозилися труби, каналізація, шосту добу немає води.

Зате зранку міське радіо, підзвітне міськраді, всупереч проханням обласного керівництва і слова не повідомило про надзвичайну ситуацію і що робити. Проте в повному об’ємі в ефірі звучав виступ лідера ПР В. Януковича, який 17 січня відвідав Олександрію. Нічого актуальнішого і потрібнішого в момент, коли замерзають люди, міське радіо і не вигадало.

У понеділок до нас звернулася Л. Сидоркович, повідомивши невтішну новину: на Перемозі замерзла жінка похилого віку (через кілька годин депутат А. Турський повідомив, що вмерла ще одна людина — обидва випадки не пов’язують з переохолодженням). В окремих квартирах температура вночі сягала -1 градус. Тому ми звертаємося до мешканців Перемоги: ті, у кого в квартирах плюсова температура, і хто може, будь ласка, запрошуйте до себе на ніч сусідів, щоб вони не замерзли. Давайте рятувати один одного, люди!

У середу ситуація з опаленням принципово не змінилася… Частина людей ще мерзне.

І. Мельник

Комментарии:

Добавить комментарий: