Хроники Александрии

Перша наукова конференція ОКО

, 21.01.2006

Федір Плотнір

19 січня в Олександрійському педагогічному коледжі відбулась перша наукова конференція — засідання Олександрійського краєзнавчого товариства (ОКО), яке проходило під егідою голови Олександрійської районної державної адміністрації, депутата Олександрійської міської ради Володимира Конюшенка. Конференція проходила під гаслом: «Олександрійщина — моя любов, Олександрійці — моя Віра»

Справжнє свято знавців рідного краю розпочалось з відвідування музею Педагогічного коледжу, де його директор Станіслав Гайдук ознайомив присутніх з історією навчального закладу, його здобутками, роботами вихованців тощо. Приємно вражає повернення до історичної минувшини, коли дивишся на вишиті власноруч рушники, мальовничі краєвиди Олександрійщини, традиційні українські караваї. Гостей зустрічали звуки класичної музики у виконанні духового оркестру педколеджу.

В час, коли основну роль в житті молоді відіграють сучасні комунікаційні зв’язки, телефони, комп’ютери, відеотехніка, несподівано в залі, де обговорюється духовність, культура, історія, зібралось повно молоді. Близько 300 юнаків та дівчат з цікавістю слухали, втручались в обговорення, презентували власні роботи. Захід видався цікавим ще й тому, що вперше об’єднав в одних стінах вчених не тільки міста, а й району.

Наукова конференція зібрала справжніх корифеїв Олександрійського краєзнавства. Це і Федір Плотнір — цікава особистість, колишній в’язень німецьких концентраційних таборів Дахау та Бухенвальда, не признаний в радянські часи, Він протягом всього життя досліджує та вивчає історію рідного краю. А систематизувати матеріал почав в досить похилому віці, у 84 роки; автор книг «Петріківські бувальщини» (2000 р), «Новопразький літератор» (2002 р), «Наші земляки» (2004 р).

Це — і Анатолій Кохан — в минулому лікар-педіатр, місцевий краєзнавець, автор багатьох історико-краєзнавчих публікацій, і Йосип та Фаїна Спектори — заслужені педагоги, поети, історичні географи та філософи, і Антон Пономаренко — ветеран ВОВ, темою його досліджень є історія визволення Олександрійщини від німецько-фашистських загарбників, і Ольга Божко, яка вивчає краєзнавство через призму історія християнства.

Учасникам наукової конференції за вагомий внесок у розвиток краєзнавства Олександрійщини було вручено особисті подяки голови райдержадміністрації, депутата міської ради Володимира Конюшенка та невеличкі грошові премії. «Я радий, що в цьому залі зібралось стільки олександрійців, яким не байдужа доля та історія рідної землі», — зазначив В. Конюшенко та додав, що він і надалі буде продовжувати опікуватись діяльністю новоствореного товариства.

Попереду в планах ОКО — видання спільного альманаху, тісна співпраця з навчальними закладами міста та району, створення краєзнавчого куточку, який згодом переросте в музей краєзнавства Олександрійщини.

На эту тему:
3.12.2005 Створено Олександрійську краєзнавчу організацію

Комментарии:

  1. Молодцы! И краєзнавці, и Конюшенко!

    Я,
    e93a239

Добавить комментарий: