Хроники Александрии

«КТМ» обриває «Контакт»

, 16.01.2006

Починаючи з 21.12.05 р. навколо телерадіокомпанії «Контакт-ЛТД», що є оператором телекомунікацій і надає громадянам міста послуги кабельного телебачення (далі КТ), почали розгортатися події, які, на наш погляд, мають метою дестабілізувати становище в місті та внести штучне напруження у відносини між суб’єктами підприємництва, що діють на інформаційному просторі міста. Діями окремих посадових осіб обмежується право громадян на вільний вибір оператора КТ, виду та кількості телекомунікаційних послуг.

По-перше: 22.12.05 р. працівниками ТРК «КТМ» на чолі з головним інженером В. Бурлаковим було вчинено протиправні дії, внаслідок яких пошкоджено та частково знищено обладнання розподільчої мережі КТ, що належить ТРК «Контакт-ЛТД». Цей факт зафіксовано належним чином.

По-друге: з 23 грудня на власному каналі ТРК «КТМ» розповсюджувалась докорінно неправдива інформація про діяльність нашого підприємства. Представників «ТРК «Контакт-ЛТД» не запросили на «КТМ» для висвітлення своєї думки та оприлюднення документів, що дають нам законне право надавати послуги КТ в Олександрії. Дуже прикро, що така інформація оприлюднюється на «КТМ» і окремими посадовцями міськвиконкому.

По-третє: свої протиправні дії по демонтажу встановленого нами обладнання керівництво ТРК «КТМ» мотивує наявністю рішення міськвиконкому, за яким ТРК «КТМ» призначено «головним розпорядником-адміністратором з експлуатації кабельних каналів у багатоповерхових будинках міста». Це рішення зобов’язує інших операторів укладати угоди з ТРК «КТМ»(!) на монтаж та експлуатацію своїх мереж. Поза всяким сумнівом, таке рішення ставить наше підприємство у нерівні умови з ТРК «КТМ» і фактично надає останнім монопольне право надавати послуги кабельного ТБ на більшості території міста.

Для повного інформування про правові засади діяльності підприємства, повідомляємо наступне: — виконком міської ради дозволив ТОВ «Контакт-ЛТД» проектування і будівництво кабельного телебачення в місті, про що ми маємо відповідного листа за № 24-2/1 від 13.01.03 р.; — згідно з законодавством, єдиним та достатнім документом на право користування каналами мовлення є ліцензія Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення. ТОВ «Контакт-ЛТД» отримав таку ліцензію 02.07.03 р. за № 1698, серія НР; — технічне обслуговування та експлуатація телемереж на території Олександрії здійснюється нашим підприємством на підставі ліцензії Національної комісії з питань регулювання зв’язку України (НКРЗ) № 222784 від 10.11.05 р., яка є Органом регулювання у сфері телекомунікацій та центральним органом виконавчої влади із спеціальним статусом, який підконтрольний Президенту України; підключення будинкових підсилювачів мережі кабельного телебачення до будинкових електромереж виконується згідно з договором № 1/8 від 01.07.03 р. між ЖЕК № 3 та ТОВ «Контакт-ЛТД».

Встановлення замикаючих пристроїв на будинкових розподільчих щитках виконуємо у відповідності з договором № 06 від 01.03.04 р. між ЖЕК № 3 та ТОВ «Контакт-ЛТД». Замикання обладнання, встановленого в розподільчих щитках відповідає «Правилам користування каналами зв’язку», затвердженими рішенням міськвиконкому № 951 від 2.12.04 р., і забезпечує збереження та захищає від несанкціонованого втручання не тільки обладнання кабельного телебачення, а й інші комунікаційні мережі (телефонний зв’язок, радіо, тощо). Доступ для персоналу підприємств, що обслуговують вказані мережі, гарантуємо та забезпечуємо. У 2005 р. ТРК «Контакт-ЛТД» провела повну модернізацію мережі КТБ. Відповідність мережі та засобів кабельного телевізійного мовлення вимогам чинних нормативних документів підтверджено Актом технічного аудиту, проведеного Українським науково-дослідним інститутом радіо і телебачення (УНДІРТ) від 11.11.05 р. Наявність вказаного акту є вимогою Національної ради з питань ТБ і радіо для надання будь-якій телерадіоорганізації відповідної ліцензії. (ст. 24, п.п. 1, 2, 7 ЗУ «Про телекомунікації»).

Мешканцям міста стало відомо, що наше підприємство ТРК «Контакт-ЛТД» має можливість значно збільшити кількість телеканалів, що надаються абонентам для перегляду, а завдяки новому обладнанню — і суттєво покращити якість трансляції програм. За тривалий період роботи ми здобули позитивну репутацію серед своїх абонентів та інших мешканців. Внаслідок цього ми стали отримувати численні звернення громадян з проханням збільшити територію мовлення нашого підприємства та охопити мережею КТБ нових будинків. З метою задоволення потреб громадян та у повній відповідності з вимогами ЗУ «Про телекомунікації» (ст. 27, п. 6, ст. 32, п. 1, підпункти 2, 4, 5) ми виконали монтаж мережі КТБ у будинках по пр. Леніна №№ 98, 100, 102, 104, 118, в яких існує відповідна мережа ТРК «КТМ».

Мешканцям вказаних будинків запропонували зробити вибір між двома операторами телекомунікацій або, при бажанні, залишитись абонентом обох телемереж. З 19 грудня, керуючись укладеними договорами між громадянами та ТРК «Контакт-ЛТД», почали підключення абонентів до своєї мережі КТБ. Помітивши втрату певної кількості «своїх» абонентів та відчуваючи різке підвищення конкурентоспроможності нашого підпри-ємства стосовно кількості та якості програм, керівництво ТРК «КТМ» вдалося до дій, які, на наш погляд, порушують антимонопольне законодавство, закон «Про телекомунікації» та ін. Вважаємо, що надана нами об’єктивна інформація допоможе мешканцям міста розібратись в суті та причинах виниклого конфлікту.

Директор ТОВ «ТРК «Контакт-ЛТД» Б. Богданов

P.S. Хто ж не допускає працювати в Олександрії тих, хто має іншу, не «КТМівську» думку щодо діяльності «блакитних» керівників міста? Висновки роботи комісії, що встановила правомірність діяльності ТРК «Контакт ЛТД» в місті вже є. З ними читачі ознайомляться в наступному номері нашої газети.

Закон України «Про телекомунікації» (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2004, № 12, ст. 155)
Закон України «Про телекомунікації» (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2004, № 12, ст. 155)
Стаття 27. Телекомунікаційна мережа загального користування: 6. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах своїх повноважень зобов’язані створювати сприятливі умови для функціонування, розвитку телекомунікаційних мереж загального користування та повноцінного надання телекомунікаційних послуг.
Стаття 32. Права споживачів телекомунікаційних послуг: 1. Споживачі під час замовлення та/або отримання телекомунікаційних послуг мають право на:

 1. державний захист своїх прав;
 2. вільний доступ до телекомунікаційних послуг;
 3. безпеку телекомунікаційних послуг;
 4. вибір оператора, провайдера телекомунікацій;
 5. вибір виду та кількості телекомунікаційних послуг.

Стаття 37. Правові основи діяльності операторів і провайдерів телекомунікацій: 2. Правовими основами діяльності операторів, провайдерів телекомунікацій є:

 1. рівні права операторів, провайдерів на ринку телекомунікацій України;
 2. пріоритет інтересів споживачів телекомунікаційних послуг;
 3. розвиток конкуренції в умовах функціонування операторів та/або провайдерів різних форм власності;
 4. недопущення дискримінацій дій з боку операторів і провайдерів, що займають монопольне (домінуюче) становище, проти інших суб’єктів ринку телекомунікацій.

Стаття 148-1. Порушення Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг: Здійснення дій, що призвели до зниження якості функціонування телекомунікаційних мереж, або самовільне (без відома оператора телекомунікацій) отримання телекомунікаційних послуг — тягне за собою накладення штрафу в розмірі від тридцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

На эту тему: 13.01.2006 Пикетирование здания ТРК КТМ

Комментарии:

 1. контакт зделайте побольше фильмових каналов как у ктм я думаю вы скоро потеряете абонентов

  родя,
  c6c1a52

Добавить комментарий: