Хроники Александрии

Міську територіальну виборчу комісію нарешті сформовано

, 10.01.2006

Вчора, 9 січня 2006 року, о 18:30 завершилась позачергова 56–та сесія міської ради, на якій були скасовані попередні рішення ради № 794 та № 795 від 22.12.2005 р. про утворення та склад та про кількісний склад територіальної (міської) виборчої комісії, які, як відомо, вже були скасовані ухвалою Олександрійського міськрайонного суду від 6 січня 2006 року, тому що були прийняті з численними порушеннями. Хоча, як заявив міський голова С. Цапюк, вони (міськрада) закон не порушували, навпаки, «…це суд порушив закон, і суддя буде за це відповідати!» Також виявляється, зі слів Степана Кириловича, що сесію було скликано тільки того, що були ще кілька подань від партій до складу ТВК, а не того, що попередні рішення про утворення ТВК були скасовані за ухвалою суду, і 9 січня ц.р. останній термін, коли до ЦВК треба подати склад міської ТВК.

Найбільшу суперечку серед депутатів викликало питання про кількісний склад міської ТВК. Як відомо в попередньому (скасованому) рішенні було затверджено ТВК в кількості 9 осіб. І на вчорашній сесії відомі депутати на чолі з головою намагалися «протягнути» подібне рішення (в проекті рішення про кількісний склад ТВК була та ж сама цифра: 9).

Але по закону (Додаток до постанови Центральної виборчої комісії від 26 грудня 2005 року №272), ТВК формується у кількості не менше 8 і не більше 15 осіб за поданням політичних партій та виборчих блоків, не пізніш як за 75 днів до дня виборів. Тому, так як було зареєстровано 20 подань від місцевих осередків партій та блоків, таке обмеження в 9 осіб викликало справедливий спротив. Окремі депутати пропонували взагалі виключити питання про кількісний склад ТВК з порядку денного, інші у відповідь влаштовували провокаційні виступи, здійнявся страшний галас (не хватало лише сирен як у Верховній Раді) і головуючий оголосив перерву. Під час перерви депутати мабуть досягли «консенсусу», бо по продовженні засідання, за пропозицію депутата В. Кудрі, затвердити ТВК в кількості 15 осіб, проголосували майже одноголосно. І далі сесія продовжилась вже спокійно.

Отже було зареєстровано 20 подань від місцевих осередків партій та блоків, в процесі розгляду було знято подання від місцевого осередку КУН (Конгресу Українських Націоналістів), так як воно виявилось «фальшивим», тобто як заявив присутній представник осередку, і підпис не його, і печатка підроблена, і заявник такий у них не значиться, а на питання, чи вони самі робили подання, представник місцевого КУНу відповів, що ні, так як не знали, що треба подавати (до речі, примітний факт щодо активності деяких місцевих осередків партій). Після цього залишилось 19 подань. І згідно закону, долю 15-ти членів місцевої ТВК було вирішено шляхом жеребкування.

Нарешті головне, непрохідні 16-те, 17-те, 18-те та 19-те місця витягнули такі осередки партій та блоків:

 • Партія Регіонів України — 18 (іронія долі, за що боролись…),
 • Партія промисловців та підприємців України — 17,
 • Партія «Солідарність» — 19,
 • Партія «Союз» — 16.

А «щасливі» місця в Олександрійській територіальній виборчій комісії розподілились таким чином:

 1. Партія «Відродження»
 2. Партія «ПОРА»
 3. Партія «Економічного розвитку України»
 4. Народний блок Литвина
 5. Блок Юлії Тимошенко
 6. СДПУ(о)
 7. Партія Реформи і Порядок
 8. Селянська партія України
 9. Партія «Собор»
 10. Народний Союз «Наша Україна»
 11. Народно Демократична партія України
 12. Партія Трудова Україна (Коновалюка)
 13. Комуністична партія України
 14. Соціалістична партія України
 15. Українська Народна партія.

Тепер щодо керівного складу комісії, який було визначено теж шляхом жеребкування.

Головою ТВК став Карпусенко Борис Юрійович від партії Народний Союз «Наша Україна».
Заступник голови ТВК — Губа Володимир — від партії «ПОРА».
Секретар ТВК — Матяш Валентина — від партії «Реформи і Порядок».

Отже нарешті Олександрійська територіальна виборча комісія сформована цілком легітимно і її склад затверджено.

Будемо сподіватись, що наш виборчий округ не перетвориться на сумно відомий по минулим виборам 100-й Кіровоградський округ, і наступні березневі парламентські та місцеві вибори пройдуть спокійно, прозоро та своєчасно.

О. Ольжич

Комментарии:

 1. Да, контроль за ситуацией в городе лучше удается НСНУ, а не Регионам, что есть «звоночком» «дорогому» ЦСК! Может, не такой он уж и лидер всеобщий, как народу навязать хотят?

  Я,
  e93a239
 2. Настоящих буйных мало, вот и нету вожаков.

  Высоцкий В.В.,
  d12c393
 3. Буйных Вам всем нехватает? Полная страна этих дебилов которые только и знают как збаламутить, а дальше, что делать не знают, потому что не рассудок и конкретные задания, ими движут, а уж слишком примитивные желания показать и во всеуслышанье заявить о себе. Еще скажи Высоцких нет у каждого свое время, присмотрись, сделай анализ увидишь «таких» навалом.

  Сука,
  d12c393
 4. Я полностью согласен

  Ну,
  d12c393
 5. ЦСК а-г-о-н-и-р-у-е-т! Последнее время полную х… порет. И это к лучшему!

  Серый,
  d12c393
 6. Интересно, что будет делать ЦСК, если в комисии не оказалось его пешек? Он же бороться по другому не умеет!

  Я,
  e93a239
 7. Нехорошо людей пешками называть! В комиссии первоначально были и ферзи (правда, м-а-а-а-ленькие такие ферзята).

  Серый,
  d12c393

Добавить комментарий: