Хроники Александрии

День Святого Миколая в Олександрійському районі

, 19.12.2005

Нова команда районної державної адміністрації з моменту приходу до влади опікується учнями шкіл та інтернатів, турбується про їх добробут та здоров’я, допомагає навчальним закладам вирішувати проблеми з водопостачанням, транспортним сполученням, організовує санаторно-курортне лікування та медичні огляди школярів в обласному та районному центрах.

Новопразька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат для дітей з вадами розумового розвитку знаходиться балансі обласного бюджету, і коштів не завжди вистачає для задоволення всіх потреб учнів. Тому районна влада взяла під свій патронат цей навчальний заклад і, по мірі можливості, допомагає поліпшити умови проживання діток, забезпечити їм комфортне існування. Тому з нагоди свята, коли традиційно всі дітки чекають подарунків від Святого Миколая, за сприяння Володимира Конюшенка та структурних підрозділів районної державної адміністрації інтернат отримав більше 100 індивідуальних тумбочок. Здавалось би дрібниця… Але до цього моменту окрім власного ліжка діти не мали своїх меблів, куди можна було б покласти власні речі та сховати маленькі дитячі таємниці…

Районна державна адміністрація також закликала і на її прохання відгукнулись залучитись до поздоровлень учнів політичні партії і громадські організації, які діють в районі, благочинні осередки тощо.

Однак свято для знедолених дітей було б не таким приємним, якби не спонсорська допомога. Серед благодійників — агрофірма «Куколівська» (керівник Геннадій Замрика), СВК ім. Фрунзе (керівник Михайло Гончаренко), ФГ «Південне» (Олександр Валькевич), ТОВ СВК «Агродар-виробник» (Анатолій Дорофєєв) та банківські установи.

Але не тільки вихованцям інтернату в цей дістались подарунки. Голова РДА Володимир Конюшенко приділяє багато уваги комп’ютеризації навчальних закладів та поліпшенню їх матеріально-технічного оснащення. І в цей день під його патронатом Новопразька загальноосвітня школа І-ІІ ступеню отримала комп’ютерний клас та необхідний для фізичного виховання та проведення занять з фізичної культури спортивне обладнання.

Належне місце районна державна адміністрації приділяє також підтримці обдарованої і талановитої молоді: започатковано і виплачуються стипендії районної державної адміністрації відмінникам навчання Олександрійського аграрного технікуму та учнівській молоді загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів та дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Також в районі проводяться благодійні акції для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до яких залучаються громадські, благодійні та релігійні організації. Як результат співпраці — на Олександрійщині функціонують благодійні дитячі будинки змішаного типу «Перлинка» та «Нове життя», якими опікується місцева виконавча влада. В районі створено 2 прийомні сім’ї та діє програма соціального партнерства.

В день миколаївських свят всі навчальні заклади району за сприяння РДА отримали подарунки у вигляді спортивного інвентарю загальною сумою 8 тис. 500 грн., що дозволяє з упевненістю стверджувати — в районі дбають про здоров’я молодого покоління.

Перший заступник голови РДА Тамара Сакара привітала вихованців середніх навчальних закладів селища з цим святом та побажала їм родинного тепла, порозуміння та здійснення усіх заповітних мрій, адже в новорічні свята навіть на перший погляд нездійсненні бажання повинні збуватися. «Ми не можемо змінити вашого минулого, але будемо робити все, щоб поліпшити ваше майбутнє», — підкреслила вона.

Прес-служба Кіровоградської ОДА

Комментарии:

 1. спонсоров не нужно було бы искаь, если бы район думал , как бы поработать, чтобы было молоко и мясо, и не играли бы в игры.

  висел,
  d12c393
 2. Хорошо, что сами и признались

  Ubivak,
  fbec5b7
 3. А по-моему — для любых ДА это нормальная работа, за то и деньги чиновники получают. Хвалиться тут нечем.

  Серый,
  d12c393
 4. Главное, что без показухи.

  Ubivak,
  fbec5b7
 5. Серому:
  Не факт. Здесь возможны два варианта.

  Первый — районная администрация поставила пперед собой задачу сделать такие подарки и некоторыми дополнительными усилиями провела дополнительную работу и получила дополнительные же деньги, которыми могла распорядиться как угодно, а все-же отдала детям. Честь и хвала такой администрации.

  Вариант второй — в бюджете администрации деньги на данные цели заложены, они получены обычным путем, из налогов, и были освоены по назначению. Тогда это должна быть не хвалебная статья, а отчет — типа, имеющиеся капиталлы, предназначенные для помощи детям, распределены следующим образом — безо всякой помпы, в рабочем порядке — выполнили работу, отчитались за потраченные деньги перед народом.

  Вот в этом втором случае кичиться сделанными подарками капельку цинично — смотрите, мы вам ПОДАРИЛИ, то, что и так вам принадлежит, а могли бы и себе оставить…

  Опять же, подарки то же по разному можно делать. Например, можно купить компьютерный класс за 700 баксов за штуку. А такой же класс можно купить и за 1400, но на фирме, принадлежещей куму, жене, свату брату, которые, кстати, купят их у той же фирмы, что по 700 продавала. А это уже замаскированное воровство, прикрытое заботой о детях.

  К сожалению, из заметки никак нельзя определить, какой из двух вариантов имел место. поэтому утверждать, нормальная ли это работа или в самом деле подарок — трудно.

  Про воровство я, разумеется молчу, кто ж такое на Святого Миколая пишет…

  PS опять же — далёко я, фактов нет, а потому данный пост не обвинение в адрес людей, которые все же СДЕЛАЛИ эти подарки, а размышление над статьей и постом Серого. Интересно, когда-нибудь журналюги писать по теме научатся? Хотя вряд-ли, это противоречит закону жанра.

  Коняга,
  36dba84
 6. Коняга,
  да Ваш первый вариант ничем не отличается от второго! Всё — популизм и позёрство!Дарить за бюджетные деньги??? Или за деньги, вытребованные от кого-то??? Вот если бы чиновники скинулись со своей зарплаты, тогда да!

  dss,
  36b8b46

Добавить комментарий: