Хроники Александрии

Олександрійців у списках більше, ніж живе насправді?

, 16.12.2005

Нас, українців, після виборів Президента — 2004, вже мало чим можна здивувати. Більше того: як свідчать результати соціологічних опитувань, на нинішній час припадає чи не найбільший напад громадської апатії. Що, власне, і не дивно після нещодавно пережитого р-р-революційного підйому. Якби не одне «але»: незабаром (у березні 2006 року) нам знову доведеться вирішувати свою долю, цього разу на місцевому рівні на найближчі чотири роки.

Отже, мова йтиме про вибори міського голови та депутатів місцевих і обласних рад. А точніше, про те, як готуються списки виборців у нашому славному місті. Чи відповідає дійсності загальний склад виборців, вирішила дізнатись ініціативна група, до якої увійшли лідери політичних партій та громадської організації міста. Ця подія відбулась 14.12.2005 року.

З преси та виступів через засоби масової інформації відомо, що складання цих архіважливих документів займається міська робоча група під головуванням керуючого справами Олександрійської міської ради Павла Назаренка. Самі списки на паперових носіях знаходяться в кімнаті № 103 міської ради. Та справа в тому, що в цих списках, як і рік тому, дивовижною постійністю знову і знову залишаються ті ж неточності й помилки. Як у написанні паспортних даних громадян (а невиправлена помилка коштуватиме втратою права голосу на виборах), так і більшими неточностями.

Скажімо, списки містять незліченну кількість «мертвих душ» — мешканців гуртожитків, квартир та будинків, а також людей, які вже давно покинули цей світ. Та на їх ім’я продовжують надходити запрошення, змушуючи родичів з року в рік переживати гіркоту втрати своїх близьких.

За словами Павла Назаренка, за достовірність попередніх списків (вибори 2004) відповідає не він, а от наявність «мертвих душ» у нинішніх — теж справа не його компетенції: які дані подають ЖЕКи, паспортний стіл та ЗАГС, такі й у списках з’являються. Можливо, говорить він, це вина комендантів гуртожитків — мовляв, не проконтролювали процес виписки мешканців при закритті. Але ж усі ми люди і від помилок ніхто не застрахований…

Жаль тільки, що ці помилки дуже дорого коштують. Бо, як співав Андрій Макарович, «в ловких и натруженных руках» вони перетворюються на додаткові голоси на користь тих, хто прагне пробитись до влади за будь-яку ціну. А приклади попередніх виборів і Президента України, і мера Олександрії красномовно підтверджують: підтасовки й фальшування — це улюблений і давно відпрацьований механізм наших політиків.

У зв’язку з тим, що в Олександрії знову виникла загроза фальсифікації на виборах, представники різних політичних партій та громадських об’єднань міста склали текст звернення до городян. Його було ухвалено 14 грудня на екстреній нараді, яка відбулась у штабі міського осередку Політичної партії «Народний союз Наша Україна».

Звернення від політичних партій та громадських організацій м. Олександрії до громадян міста.

Шановні земляки! З великим хвилювання та обуренням повідомляємо вам про ситуацію, яка склалася в нашому місті і безпосередньо пов’язана з виборами — 2006.

В ході звіряння списків виборців, які готує міська робоча група під керівництвом Павла Назаренка, нами було виявлено численні помилки в написанні як прізвищ, імен та по-батькові, так і адрес проживання, дат народження та іншого роду інформації.

Крім того, до списків виборців знову включені житлові будинки (гуртожитки), в яких по кілька років ніхто не проживає (вул. 50 років Жовтня, 15, вул. Героїв Сталінграду, 35, вул. Пархоменка, 47), а також «мертві душі» — давно і нещодавно померлі і раптово «воскреслі» у списках живих громадян.

Ми не говоримо про психологічні травми для родичів, які щоразу під час виборів вимушені знову переживати смерть своїх близьких, оскільки на їх ім’я приходять запрошення. За Європейською конвенцією з прав людини, кожна людина має право на захист від зазіхань на її честь та гідність, а повторні й цинічні повтори належать до категорії саме таких злочинів, постраждалі громадяни мають право захищати свої права в Європейському суді.

Всі ці недоліки носять масовий характер. Маємо інформацію про те, що ці списки виборців сформовані на основі тих, які використовувались для фальсифікації на виборах Президента України — 2004, також маємо підстави для підозри, що міською владою формується паралельно 2 варіанти списків, один з яких буде використано для фальсифікації під час наступних виборів.

Хочемо вам нагадати, що саме в Кіровоградській області під час минулих виборів 2004 року була зафіксована найбільша кількість звернень громадян до суду та ТВК з приводу уточнення даних. Ми маємо терміново втрутитись у ситуацію, оскільки часу залишилось катастрофічне мало, а виявлені недоліки та неточності можуть призвести до значних порушень права громадян України обирати і бути обраними.

Партії: «Пора», «Батьківщина», «НСНУ»…

PS. В день, коли відбулося звіряння списків виборців (у присутності представників та ЗМІ), учасники цього процесу з височайшого дозволу Павла Назаренка змогли поцікавитись не лише інформацією стосовно себе, а й даними інших людей. Так от: кожен з 5 чоловік знайшов помилки. В тому числі 4 прізвища давно померлих осіб та 3 неточності в написанні П.І.Б. Якщо враховувати, що на 14 березня в міських списках було 67714 осіб, то в ході цього звіряння їх має стати на 4 менше. Але це на паперових носіях. А де гарантія, що ці ж помилки не залишаться в електронному вигляді?

Адже, як неодноразово повторював Павло Антонович: «Від помилок ніхто не застрахований». І хто з мешканців міста виявить таку ж високу громадську активність, як ті, хто підписався під текстом «Звернення»? Запитання з розряду риторичних. Та факт залишається фактом: міська влада ніяк не поспішає відмовлятися від своїх улюблених методів роботи над списками виборців. Як самі розуміємо, це не прозорість і не публічність.

Дзвенислава Степова

Комментарии:

 1. Не симпатизую міській владі. Пропоную шановній Дзвениславі Степовій особисто разом з тими, хто підписався під «Зверненням» обійти усі будинки, в тому числі приватний сектор, гуртожитки і скласти ДОСТОВІРНІ СПИСКИ. Готовий прийняти участь у цій благородній справі!

  Олександрієць,
  d12c393
 2. Как быстро все забыли, что в 3-ем туре През. выборов лишили права голоса инвалидов и тех, кто по состоянию здоровья не мог прийти на участки проголосовать. То была «політична доцільність».

  виталий,
  51e5185
 3. Виталий, по Вашей логике, если кто-то ворует (убивает, насилует, мошенничает…), то это можно всем и всегда? Степова подняла правильный вопрос, но её точка зрения мне лично несимпатична. Во всём обвиняет одного Назаренка. А ведь он просто свёл «до купи» ту информацию, которую ему дали ЖЭКи, уличкомы, паспортный стол … . Вот они в ответе за достоверность информации, а это десятки, может, сотни людей. Да и избиратели не должны спать, а то потом будут стенания, типа «опять нас обманули». ДУРАКОВ обманывают, обманывали и будут обманывать.

  Серый,
  d12c393
 4. А как реально можно повлиять на такую ситуацию?

  Ubivak,
  bbdf2b1
 5. Вам, Дзенислав — Людочка, нужно научиться корректно разговаривать в кабинетах власти, а не махать ксивой журналиста, каким Вы уже не являетесь. А проверять списки нужно каждому жителю, чтобы не допустить фальсификации. А то партии: «Пора», «Батьківщина», «НСНУ»… нам мозги замыливают, а что у них в голове, не понятно

  сеня,
  d12c393

Добавить комментарий: