Хроники Александрии

Історія однієї передвиборної програми

, 15.12.2005

Для чого пишуться програми: для роботи чи реклами?

Кожен кандидат на посаду міського голови має, як того вимагає Закон, подати до територіальної виборчої комісії ряд документів, серед яких є і передвиборна програма. Цей документ буде оприлюднено в ЗМІ, роздруковано у вигляді листівок, щоб кожен виборець мав змогу з ним ознайомитися.

Здавалося б, що до підготовки програми треба підходити дуже серйозно, зважено, аналізувати факти, не давати безпідставних обіцянок; брати на себе відповідальність за конкретні справи, які ти в змозі виконати, а не сіяти надію на райське життя. Створення програми — це напруження власного інтелекту, залучення компетентних фахівців, уміння прогнозувати перебіг подій, а не пустопорожнє базікання про гарні наміри поліпшити життя олександрійців.

Програми, як і рукописи, не горять. Вони залишаються на шпальтах газет, що дає змогу проконтролювати їх виконання. У своїй програмі 1998 р. С.К. Цапюк запевняв: «Заводи міста будуть на повну потужність підключені до виробництва культиваторів, прес-підбиральників, кормороздатників, комбайнів «Лан» та ін. сільгосптехніки, оскільки це — єдиний шлях не лише збереження, а й створення нових робочих місць з високою зарплатнею. До того ж з реалізації тільки одного «Лану» в бюджет відраховується 43300 грн». Де ж «Лан», де робочі місця, де високий заробіток?

Тверезо мисляча людина без чітких розрахунків, обґрунтування, відповідного бізнес-плану, гарантій фінансування (про низьку якість «Лану» та його надмірну вартість говорити не будемо) ніколи не дасть таких обіцянок. Це зрозумів і автор програми, тому вже у програму 2002 р. включив цікаву тезу: «Якщо держава не створила умов для нормальної роботи промислових підприємств міста — вона повинна забезпечити наповнення міськбюджету іншими шляхами». Бачте, в усьому винна держава, а я за неї не відповідаю. Як писав М. Коцюбинський: «Коні не винні».

Вчитуємося в розділ програми 2004 р. «Промисловість. Будівництво. Економіка». Замість обіцяної стабілізації роботи ДХК «Олександріявугілля» та збереження робочих місць на підприємствах буровугільного комплексу — повна його руйнація, звільнення робітників, невиплата зарплатні, маніпуляції з орендою підприємств ДХК. Де відновлення виробництва будматеріалів, співпраця з Херсонським комбайновим заводом, закінчення незавершеного житлового будівництва? Жоден з пунктів цього найважливішого розділу не виконано, в чому читачі мають змогу переконатися особисто, бо ми цей розділ програми С.К. Цапюка зразка 2004 р. друкуємо повністю:

Промисловість. Будівництво. Економіка:

«Буровугільній промисловості Олександрії — особливу увагу. Спільно з Мінпаливенерго, облдержадміністрацією, зміцнивши кадровий потенціал керівництва холдингу, шляхом запровадження нових технологій здійснювати заходи по стабілізації роботи ДХК «Олександріявугілля», збільшувати виробництво електричної та теплової енергії, побутового палива, буровугільного палива для потужних електростанцій України.

Збереження робочих місць на підприємствах буровугільного комплексу, своєчасна виплата зарплатні, погашення її заборгованості — за рахунок власних коштів холдингу та ефективного використання коштів держпідтримки.

Забезпечити розвиток машинобудування — провідної галузі міста шляхом реалізації програми сільгоспмашинобудування, в тому числі на основі співпраці з Херсонським комбайновим заводом та ін. профільними заводами України.

Розробити та реалізувати інвестиційні проекти по створенню в місті малих та середніх підприємств, у т.ч. по випуску товарів народного споживання та переробці сільгосппродукції.

Відновити виробництво будівельних матеріалів з місцевої сировини за новітніми технологіями. Закінчити будівництво транспортної розв’язки, що зв’яже місто зі східною промисловою зоною. Промислові потужності та економічний потенціал міста — для збільшення бази оподаткування та забезпечення росту дохідної частини міського бюджету.

Закінчити незавершене будівництво, розробити та реалізувати програму по забезпеченню житлом працівників бюджетних установ».

А чого варті обіцянки очистити русла р. Березівки та Інгульця, побудувати екологічно безпечне сміттєзвалище, завершити ремонт «Дельфіна»?

Всі ці мильні бульбашки С.К. Цапюк намагається використати вже втретє. Ось і днями запевнив, що завершено ремонт басейну і з усієї України навперейми кинуться в Олександрію спортсмени-плавці. Чи не нагадує це відомі Нью-Васюки?

В країні поширюється епідемія туберкульозу, а Олександрійський протитуберкульозний диспансер, який не ремонтувався 25 років, мер обіцяє відремонтувати впродовж 8!

Такі ж самі невтішні результати виконання інших розділів програми. Так, програма декларує зберегти існуючу мережу закладів освіти, максимально зберегти мережу класів. А реально закрито кілька шкіл, збільшилася наповнюваність класів, заняття ведуться у 2 зміни, з запізненням виплачується зарплатня вчителям.

Деякі пункти програми мера невідомо для чого до неї внесені, бо від міського голови їх виконання не залежить. Наприклад: «Забезпечити в повному обсязі надання соціальних послуг і виплат, гарантованих державою…» Невже міський голова вправі не виконати гарантії держави, чи їх ліквідувати? Звичайно, ні! Але чому не записати на свій власний рахунок заслуги інших. Хай люди знають, що без Гриця вода не святиться.

Виборча кампанія розпочала свою ходу. Мер повинен звітувати про свою роботу. Такий звіт уже готується в кабінетах міськради, як і нова програма. Шановні виборці! Спитаймо у міськголови, як була виконана попередня програма?

Програми створюються для втілення в життя, наполегливої, копіткої, творчої роботи, а не заради реклами. Як відомо, реклами потребує залежаний товар. А нам цей товар пропонують втретє. Упертість, з якою він усіма засобами тримається за владне крісло, перебігаючи з однієї партії в іншу, свідчить про відсутність господарських здібностей, компетентності та моральних важелів. Але це тема вже для іншої розмови, участь у якій може взяти кожний читач.

Ярослав Іванчук

Комментарии:

 1. Какой идиот поверит ему в третий раз?
  Да, Стёпа, надеюсь песенка твоя уже спета.

  Лопстер,
  efdcad7
 2. Анекдот: Татьяна спрашивает поручика Ржевского: «Поручик, а Вы обещали жениться на мне!, Ржевский: «Мало ли что пообещаешь… на ВАС». Имеют нас, имеют…

  Серый,
  d12c393
 3. а я в общаге прописан, общаги нет, паспорт утерян, но прописка осталась. за меня проголосуют и думаю мы за Степу (деваться некуда)

  Бомж,
  d12c393
 4. Бомж, просто интересно, кто ж Вас загнал туда, откуда деваться некуда? Хотя клич: «Даёшь БОМЖойского мэра!» — заслуживает на внимание.

  Серый,
  d12c393
 5. Серый — класс — давай. но меня не загнали, меня выгнали, а вот тебя как я думаю загнали

  Хамовитый бомж,
  d12c393
 6. Серый — Хамовитому бомжу. Чего давать, откуда выгнали и куда загнали?

  Серый,
  d12c393
 7. Всех нас всегда откуда нибуть выгоняют и обязательно куда нибуть загоняют. А давай это БОМЖойского мэра самже кликуешь. Привет. уже згоняют. деньги кончились.

  Хамовитый бомж,
  d12c393
 8. Статья вроде нормальная. Но что-то не пойму, у нас журналисты все куплены, что ли. В программе есть много того, что сделано. Так почему этого нет в статье. Умышленно, что ли? Кто скажет?

  ява,
  d12c393
 9. Яве (8). Журналисты работают в СМИ, а независимых СМИ не было и нет, потому что действует принцип: «Кто девочке платит, тот её и танцует». С другой стороны, если человек что-то обещает и выполняет — это нормально, а вот если пообещал и не сделал… Поэтому правильно делает пресса, что останавливается только на том, что не сделано. Чтобы не повадно было обещать невыполнимое, вводить в заблуждение избирателей и на этом обходить конкурентов.

  Серый,
  d12c393

Добавить комментарий: