Хроники Александрии

Дмитро Шарко — професіонал з благочинства

, 15.12.2005

Д. Шарко: «Я вірю, що життя олександрійців поліпшити можна»

Дмитро Шарко знаний у місті не менше від його батька. Саме з батьком, відомим педагогом В. Шарком Діма, який народився в м. Кіровограді, приїхав до Олександрії 1975 р. Навчався у СШ №2, а після закінчення школи працював на молоко- і хлібзаводі. Закінчив училище №7 (автокранівник). Потім — водій АТП 13561. Та з 1996 р. Д. Шарко працює в сільськогосподарському бізнесі. Сьогодні студент Черкаського інституту (економіка підприємства) Д. Шарко — гість нашої газети.

Дмитре Володимировичу, що змусило Вас обрати саме бізнес і то пов’язаний з с/господарством?

Всі останні роки я був пов’язаний з с/г. Якщо бути відвертим, всі люди працюють там, де сподіваються на заробіток. Від самого початку мене дуже вабило сільське господарство. Не заради грошей: я, правду кажучи, отримав багато духовного задоволення від цієї справи.

За ці роки бачив проблеми галузі, сільськогосподарських підприємств. Я дуже часто йшов назустріч виробникам: це стосується і паливно-мастильних матеріалів, і грошової передоплати. Працював з підприємствами в Олександрійському, Петрівському, Світловодському, Знам’янському, П’ятихатському районах. На даний момент я звільнився з ТОВ «Олександрійська зернова компанія».

Якщо не секрет, чому? Хочете зайнятися чимось іншим?

Звільнився з тієї причини, що маю велике бажання, яке йде від серця, допомагати людям моєї рідної Олександрії. Коли я був одним із керівників компанії, то отримував дуже багато листів, телефонних дзвінків та усних прохань від людей, що конче потребували допомоги. Але благочинством можна займатися пожиттєво, а можна зробити так, щоб ці люди не потребували допомоги і благочинства.

Дмитре Володимировичу, пробачте за нескромне питання: кому і як надавалася благочинна допомога Вами?

Для мене це найделікатніше питання в житті. Я завжди робив так, щоб люди і заклади, яким я допомагав, знали, що я зробив, і цього достатньо. Я зовсім не хизуюся цим, бо доброчинство — це поклик мого серця.

Професіонал з благочинства — це приємна новина для міста. Цікаво, однак, як саме Ви збираєтеся творити справи в майбутньому?

Головне в доброчинстві — це індивідуальний підхід до проблем кожної окремої людини, не дивлячись на її вік, фах і соціальний статус! На мій погляд, у царині допомоги людям одна з найголовніших проблем — відсутність належної юридичної освіти громадян. Тому в моїх найближчих планах — створення юридичного відділення, яке обслуговуватиме людей безкоштовно. Адже не секрет, що багато хто в місті не може оплатити юридичні послуги, тому не знають своїх прав і де шукати захисту. Разом із однодумцями хочу організувати людям цей захист. Планую здійснювати адресну допомогу малозабезпеченим, сиротам, інвалідам.

Це глобальні завдання. А є у Вас команда чи діятимете самотужки?

Насправді я вдячний Богові, що він подарував мені прекрасних друзів з великої літери, які не заради вигоди, а по совісті готові мені допомагати в усьому, про що щойно казав. Хочу всім їм подякувати за те, що вони в мене є. Я живу з твердою вірою в те, що можна покращити життя олександрійців.

Користуючись нагодою, хочу звернутися до олександрійців, які мають певний достаток, з проханням: недалеко від вас мешкають люди, які потребують вашої допомоги. Відкрийте свої серця назустріч їхнім потребам.

Розмовляв В. Квітка

Комментарии:

 1. Словосочетание «професіонал з благочинства» — сарказм?

  Аноним,
  d12c393
 2. Ещё один Красный Крест, с чем всех можно и поздравить.

  Серый,
  d12c393
 3. Супир! если так дальше пойдет, сайт станет Ынцыклопедией александрийщины прям «с картинками»… где мой сундучок со сказками, Нафаня! с перичнем кто чего наабищщав :))

  абырвалг,
  d12c393
 4. Один из тех, кого поздравили с новым «Красным Крестом». Цинизм — это у нас врожденное. А может стоит посмотреть под другим углом? Почему бы нет? Других-то мы уже знаем……

  Александриец,
  d12c393
 5. Александриец (4), под каким другим углом? Человек, который придерживается принципа (см. статью): «Якщо бути відвертим, всі люди працюють там, де сподіваються на заробіток», — он будет бескорыстно работать?

  Серый,
  d12c393
 6. Да дело в том что дир Кр Креста давно на пенсии а парень хочет ее подвинутью Дорога молодым.

  Бомж,
  d12c393
 7. Серый,по-моему, это нормально, или ты больше симпатизируешь людям, которые працюють і не сподіваються на заробіток?Це можна назвати розумним?В чём смысл,брат?

  Александриец,
  d12c393
 8. Александрийцу. Наверное, я не совсем точно изложил свою точку зрения. Как я понял из статьи, Шарко уволился с высокооплачиваемой работы для того, чтобы заниматься благотворительностью. Из Закона: «Благодійна діяльність — добровільна БЕЗКОРИСЛИВА діяльність, що не передбачає прибутку». Если Дмитрий уволился с работы для того, чтобы создать благотворит. организацию и возглавить её — значит это будет для него обычная оплачиваемая работа (по логике — более высокооплачиваемая, чем прежняя). Хвалиться тут нечем. Если же он хочет лично заниматься благотворит. деятельностью, тогда не нужно было увольняться. Но нескромно (это лично моё мнение) хвалиться своим «благочинством». В общем, я думаю, что это какая-то рекламная статья и тема «раскрутки» Д. Шарка будет иметь продолжение.

  Серый,
  d12c393
 9. Серый а ты прав. Тюрьма… Вера в бога … Пшеничка… не помогли Дмитрию а вот кстати Красный Крест (главное Крест) может и помочь. Вот и будет продолжение…

  Аноним,
  3523bd6
 10. …в моїх найближчих планах — створення юридичного відділення, яке обслуговуватиме людей безкоштовно.
  …здійснювати адресну допомогу малозабезпеченим, сиротам, інвалідам.
  Год минул, куда подходить за адресной допомогой и юридичным обслуговуванням? Я уже обуваюсь :)

  абырвалг,
  638fc41
 11. На центральный рынок подходи :)

  Алекс,
  75fcdfb
 12. Алекс, Вы мне не ответили на http://alnet.com.ua/2006/12/03/654/

  Принципиально, или не хотите общаться?:-)

  Проквас В.,
  5b71d38

Добавить комментарий: