Хроники Александрии

ЖКГ. Офіційна версія

, 13.12.2005

9 грудня міський голова С. Цапюк провів нараду з керівниками житлово-експлуатаційних контор міста. На порядку денному стояло декілька питань: про результати роботи ЖКГ за 11 місяців поточного року, про перспективи роботи комунальників у 2006 році та про можливість реорганізації житлово-комунальних підприємств міста.

Розгляд останнього питання був зумовлений тим, що група депутатів подала на розгляд міської ради проект про ліквідацію ЖЕКів міста, приватних підприємств та створення об’єднання співвласників багатоповерхових будинків. Громадська організація «Комітет по захисту демократичних перетворень», якій стало відомо про підготовку даного проекту, надіслала на ім’я міського голови звернення із закликом не приймати рішень, які можуть серйозно зашкодити місту, адже, як говориться у листі: «робиться спроба вирішувати такі вагомі справи начебто для людей, та без людей. Напіврядком пропонується створити об’єднання співвласників, не сказавши людям, а що це таке? Чи є у мешканців бажання на такі реформи?»

Керівники житлово-комунальних підприємств міста, ознайомившись з відповідними пропозиціями, висловили свою думку з даного приводу. Об’єднання співвласників будинків у нашому місті пропонується створити уже не один рік, ведеться роз’яснювальна робота серед квартиронаймачів та старших будинків. Але за цей час жодна з багатоповерхівок не виявила бажання створити відповідне об’єднання, адже у цьому випадку на квартиронаймачів повністю ляже відповідальність за утримання будинку та внутрішньобудинкових мереж. Сьогодні, сплачуючи 0,41 гр., ці послуги можна отримати від підприємств житлово-комунального господарства.

Крім того, як зазначили керівники ЖЕКів, повноцінне обслуговування житлового фонду можливе за єдиної умови: збереження відповідного тарифу на рівні сьогоднішнього дня. Що стосується реорганізації ЖКГ шляхом ліквідації відповідних підприємств, то, за словами присутніх на нараді, таке рішення необдумане, має ряд недоречностей, зокрема, сесія не може ліквідувати приватні підприємства, і на сьогоднішній день недоцільне.

Після обговорення цього питання були підведені підсумки роботи житлово-комунального господарства за 11 місяців та поставлені завдання на майбутнє. Міський голова уже вкотре звернув увагу присутніх на якість виконання робіт та уважне ставлення до проблем квартиронаймачів, а також зауважив, що наступний рік повинен стати роком забезпечення житлово-комунального господарства міста технікою і підвищення на новий щабель рівня якості послуг, що надаються населенню міста.

І. Московченко

Комментарии:

 1. ЖЭКи пора давно разогнать! В подъездах и лифтах грязь! На этажах уборщица вообще не убирает! За мусорки — я вообще молчу! Никаких ремонтных работ ЖЭКи не делают! За ремонт панелей дома мы платили сами! Так зачем кормить их? Я не собираюсь платить за такие услуги!

  Alina,
  51e5185
 2. Интересно, а что, были варианты, чтобы руководители ЖЭКов поддержали идею разогнать ЖЭКи?

  Серый,
  d12c393
 3. Мусор не вывозят, подъезды не убирают, покопаться некде. поспать тоже. Бардак

  Хамовитый бомж,
  d12c393
 4. Реорганизацию ЖКХ нужно проводить только при наличии соответствуюшей программы, а сейчас нам замыливают глаза, чтобы отмыть деньги на выборы, только ЖКХ еще в городе и осталось, а все заводы и шахты развалились. Руки прочь от ЖКХ.

  Полина,
  d12c393

Добавить комментарий: