Хроники Александрии

Кому-таки бути мером?

, 21.11.2005

Історія свідчить, що влада зазвичай діє так: іде на вибори зі своїм кандидатом, який і перемагає. Сьогодні мова не про технології чи про реальних кандидатів, а про соціологічний тип майбутнього переможця виборчих перегонів.

Ця соціоніка — винахід суто газети «Олександрійські відомості». Аби підійти абсолютно неупереджено до майбутніх перегонів, ми вирішили не вдаватися до послуг професійних піар-менеджерів з тієї причини, що за кожним фахівцем із піар-технологій хтось стоїть.

Практика виборів, як на посаду міськголови, так і українських президентів свідчить: в Україні кандидат на перемогу і не повинен мати таких уже суперчеснот чи бути кришталево чистим, як наприклад, у США, де найменший «грішок» кандидата в сенатори, президенти чи конгресмени практично відразу викреслює цю людину зі списку претендентів. Підтвердження тому — всі три українські президенти.

Так, першим президентом України став Л. Кравчук. Привабливий та статечний за зовнішніми даними, це був представник партноменклатури, проти якої якраз тоді й збурилося суспільство (перша ментальна революція). З точки зору логіки його перемога була неможливою, однак він став президентом. Чому? Тому що за соціологічною схемою впізнавання він найбільше відповідав внутрішньому прагненню 52-мільйонного українського загалу. Він являв собою стереотип «сіль землі» — всі захотіли бачити на чолі саме таку людину, від землі, розумну, освічену й кмітливу.

Наступного разу переміг ще один кандидат типу «сіль землі» — господарник Л. Кучма. Ні особливими розумовими здібностями, ані зовнішністю він не вирізнявся на тлі інших, не мав і якихось особливо привабливих переконань. Однак, удруге поспіль, він, «сіль землі» — пообіцяв головне для апатичного українського люду: «аби не було війни» — і проголосували за Кучму.

Втретє (знов Кучма) в Україні переміг соціологічний портрет «сіль землі», але на той час він представляв також і схему впізнавання «новатор-технолог». Саме тому, що його передвиборна програма виглядала дещо сучасніше, ніж у його опонента Симоненка, президентом знов став Кучма.

На четвертих виборах переміг яскравий представник схеми впізнавання «новатор» — В. Ющенко. Крім «новаторства», Ющенко, як і попередні, також представляв соціобренд «сіль землі» та ще одну схему — «білий кінь» (людина з іншим позитивним досвідом).

Приблизно за таким же самим алгоритмом змінювалися й мери в Олександрії. Їхні чесноти, якщо вдатися в історію, чимось нагадували чесноти (чи їх відсутність) перших персон держави. Цікаво, людина якого типу переможе навесні? На наш погляд, шанси на перемогу матимуть представники всіх трьох типів — «сіль землі», «новатор» (або «технолог») і «кінь білий» або комбінації цих чеснот.

«Кінь білий»

Прогнозуючи ситуацію на виборах-2006, поговоримо про переваги та недоліки ймовірних кандидатів, що вписуються в ці умовні 3 схеми впізнавання. Думається, найменші шанси на перемогу в боротьбі за крісло мера в Олександрії матиме представник схеми «кінь білий», тобто кандидат на посаду міського голови з-за меж Олександрії, який, скажімо, є вихідцем з цього міста.

Перевага «коня білого» (яким може стати, наприклад, В. Моцний, В. Черниш чи будь-хто інший, хто нині працює деінде) полягатиме в отому іншому, не місцевому досвіді й ефекті «прикликання князя збоку» — втомлений складним теперішнім життям олександрієць цілком може віддати голос за такого кандидата, сподіваючись на те, що прийшла, але рідна місту людина змінить щось на краще.

Недолік «коня білого» завжди очевидний: його опоненти намагатимуться очорнити репутацію такого кандидата в ході піар-кампанії як невігласа щодо місцевих справ. Ймовірно, що місто ще не дозріло до того, щоб на цих виборах переміг «кінь білий», ким би він не був і яку б політичну силу не представляв.

«Новатор»

Оскільки практика виборів нового президента України засвідчила спроможність народу вмить перебудуватися й почати мислити по-новому, значні шанси на перемогу в перегонах за крісло мера матиме кандидат, якого умовно назвемо «новатор». Коли в регіоні не все гаразд, населення може поставити на «новатора» — людину, яка пропонує швидке та ефективне вирішення наболілих питань за рахунок гіперсучасного мислення і найновітніших технологій і підходів. За умови, що цей тип кандидата представлятиме людина з незаплямованою репутацією, яка до того ж виглядатиме як взірець гречності (на противагу, скажімо, попередньому мерові), такий кандидат має надзвичайно високі шанси на перемогу.

Подібними «новаторськими» якостями (не знаємо, щоправда, висуватимуться вони на цю посаду чи ні) володіє цілий ряд відомих у місті людей — В. Конюшенко, А. Турський, М. Лавренко. Такий тип кандидата мав би перемогти на попередніх виборах. Мова про М. Лавренка; і не сталося це з банальної причини: ряд працівників штабу президента ПФК паралельно «здавали» свого кандидата штабістам супротивників. Тобто, замість технологічної дезінформації, що є вимогою боротьби штабів, постачалася повноцінна інформація, якою користувався штаб опонента.

«Сіль землі»

Зважаючи на велику квоту пролетаріату і селянства в місті та незначну долю інтелігенції (вона весь час емігрує, постачаючи кадри в сусідні регіони і столицю), а також на тенденцію електорату міста до мислення за традиційними й апробованими схемами, з великою долею ймовірності можна говорити про те, що перемогу на виборах знову здобуде кандидат зі схемою впізнавання «сіль землі».

Таким дбайливим господарем (хоч і в міру своїх скромних можливостей) завжди представляв себе виборцям С. Цапюк. На останніх виборах він також «світився» і за другою схемою — «новатор». Новаторські винаходи теперішнього голови залишилися в теоретичній площині, і свої інтелектуальні зусилля він на 100% реалізовує останнім часом у чистій політиці, а не в господарстві міста (чим займалися насправді всі його заступники). Та потужні особистісні дані — харизма такого собі бунтаря в кріслі мера (чимось подібний чи то на Махна, чи то на Лукашенка, він завжди працює «на громаду міста» і постійно в опозиції до вертикалі з Києва), політична інтуїція, коли він миттєво реагував на будь-яку зміну внутрішньоміської і загальнодержавної політики, дозволили йому перемогти двічі поспіль. То чому б діючому меру не зробити самоврядний хеттрик? Після звільнення цілої плеяди потужних господарників — В. Прокваса, С. Дьячука, М. Власенка — у лавах нинішнього мера ще залишилася певна кількість «старої гвардії», здатної спробувати взяти втретє поспіль фортецю «білого дому» виборчим штурмом.

Побажаймо успіхів у цьому міському голові, побажаймо також його опонентам по майбутніх перегонах бути на порядок вищими від нього під час кампанії виборів. Бо саме така перевага — не в сантиметрах, а на цілий корпус чи півкорпуса потрібна тому, хто збирається обіграти теперішнього мера (це на мій суб’єктивний погляд).

Гра у велику політику — це сьогоднішній серйозний недолік міського голови як кандидата, який за певних обставин може перетворитися на його головну перевагу. За великим женучись, останнім часом він часто забував мале, що й спричиняло таку тотальну критику в непідвладній йому пресі. Але, наперед програючи майбутні мерські вибори по ходу минулорічних президентських, він зробив дуже сильний хід, заручившись підтримкою деяких ЗМІ.

Зважаючи на популярність теперішнього мера в місті (на відміну від більшості з його сильних опонентів; навіть попри те, що ця популярність нерідко негативного характеру), іншим кандидатам буде нелегко. Виняток складуть ті, хто так чи інакше причетний до умовної схеми впізнавання «сіль землі» — такий собі порядний, розумний, чоловік від землі зі знанням деталей життя олександрійців і їх мікро- та макропроблем і потреб. Чому? Тому що двері таким кандидатам (типу «сіль землі»+ «новатор»), як, скажімо, В. Проквас чи В. Конюшенко, які побували до того ж у кріслах влади і знають, як облаштувати майбутнє громадян міста не гірше мера, будуть відчинені в більшості мас-медіа, і перевага, яку матиме нинішній мер по медіа (КТМ, «ОТ» і «ВС») у випадку зі схемою впізнавання «солі землі» нівелюватиметься.

Те, що однак абсолютно ускладнює будь-які прогнози, і те, чого ще ніколи не було під час усіх попередніх виборах в Олександрії — у місті з’явилися дві ФМ-станції. По ФМ, скажімо, можна 24 години на добу паплюжити чи, навпаки, підіймати репутацію будь-якого з кандидатів. І якщо власники станцій (В. Мороз і А. Турський) не зіб’ються на майбутніх виборах до з’ясовування стосунків між собою в ефірі (це в разі, коли обидва висуватимуть свої кандидатури на пост №1 у місті), то саме квота часу, проведеного на ФМ-ах кандидатами всіх трьох схем впізнавання — «сіль землі», «кінь білий» і «новатор-технолог» — і розставить остаточні крапки над «і» при переманюванні голосів на користь того чи іншого кандидата.

Хто б не став новим міським головою, ясно одне: як і у випадку з нещодавніми виборами Президента України, на Олександрію очікує найзахоплючіше за всю її історію шоу — вибори органів місцевого самоврядування (однак, на жаль, це буде лотерея, в якій олександрійці розіграють власне майбутнє). І кількість, і чесноти нинішніх потенційних кандидатів, про яких ми тричі писали напередодні, підтверджують це.

В. Шкіпер

Комментарии:

 1. Супер, кто научил так глаголить?

  Сука,
  d12c393
 2. Сучке. Ведомости — классная газета,там редактор Мельник, его власть не оцень любит, мне нравится, за последние месяцы газета подросла. Наверное он и учит. Да, что-то мало претендентов на голову например кто Зозуляк — конь или???

  Хасан,
  d12c393
 3. Шел на работу — все деревья бело-голубые!
  это отношение наших жителей к празднику??? БРАВО
  всем кто участвовал — respect

  виталий,
  51e5185
 4. 2 виталий… как раз на такой развод организаторы, скорее всего, и расчитывали. чтобы сложилось мненение что белоголубых дофига. Насправди — кто больше платит тот и барин.
  2 автобуса александрийцев НСНУ отправила на Киев, праздновать.

  kakhaber,
  d12c393
 5. Противно идти по улице, эти ленты вызывают раздражение.
  Всё это похоже на акт отчаяния, пока помаранчивые поехали в Киев праздновать Наш (сказав это, даже не покривлю душой) праздник, бело-голубые как пугливые каёты за отсутствием НСНУ сделали маленькую гадость.
  Народ, это наводит на соответствующие мысли относительно гадких подлых ТРУСЛИВЫХ людишек которые сделали данный «подвиг».

  Школьница,
  efdcad7
 6. Бело-голубые ленты кроме раздражения ничего не вызывают, впрочем, как и помаранчевая атрибутика. Лично мне сейчас больше всего нравится партия Литвина. Кстати, этот парень и год назад проявил себя лучше всех: и оранжевых и бело-голубых.

  серый,
  d12c393
 7. Да не сучка я, а сука, и статья эта заказная, знаю почти всех журналистов этой газетки; борзописцами можна назвать Городской курьер и все из-за того курирует депутат выше по рангу.

  Сука,
  d12c393
 8. А помню как возмущался лидер голубых Цапюк когда были развешаны розовые ленточки,даже собирал дворников на митинг против замусыривания города,а сейчас когда сам стал голубым пошел ихним путем на что-то новое креатива не хватает

  Хасан,
  d12c393
 9. Непонятно что за праздник…
  Общественный строй вроде не поменялся, конституция — тоже, люди — те-же, в чем проявилась «свобода» тоже понятно слабо. Может кто прояснит?
  А начинали с вопроса о мэре ;)

  KB_Собака,
  51e5185
 10. Противно от того что мы знаем кого выберем и что все будет как было потому что нового в принципе не хотим и верить новому тоже страшно. Степа то на Верховну Раду надеется, а она на него нет, дурень надо было город поднимать не розбивать до последнего, было-бы больше денег, больше -возможностей да и любовь из стадии всеолександрийской перешла бы в всеукраинскую.

  Сука,
  d12c393
 11. Любовб зла — полюбишь Цапюка.

  АВ,
  d12c393
 12. Слепая любовь,или просто страсть когда любишь даже тогда ббольно обидно, хоть каплю бы росщета и сознания

  Сука,
  d12c393
 13. АВ, ты какую любовь имеешь в виду? Однополую?

  серый,
  d12c393
 14. 2kakhaber
  Судя по количеству лент решил вчера не спать не один
  человек, значит есть другое мнение по поводу этого праздника, и люди высказались, пусть в такой (перенятой у оппонентов) форме. кстати, связался с другими городами — у них тоже, кто автобусом в столицу плясать,
  а кто дома «празднует» — улицы голубит.
  В Александрии за яНЕКА и в третем, чесном туре проголосовало большенство как и впервых 2-х, и виновата в этом не Давыденко с ЦСК

  виталий,
  1ac1872
 15. Виновата или нет Давыденко скажет суд (она занималась организацией каруселей) и даже в том что приехал зверинец в Кировоград заслуга ее. и то что 5канал не работал и у народа не было правдивой информации заслуга ЦСК, а напрячь своих клерков они могут кого деньгами, кого портфелем, кого просто трахнут, но дураки и слабаки всегда есть. У нас ничего не поменялось ни мэр ни его команда поэтому живем все хуже и хуже, а они не нажрутся никогда

  Хасан,
  d12c393
 16. Правду делают и подают такой какую сщитают нужной и подходящей для слушателя. А правдивая или нет какая разница. Желудок (наверное укроренный обмен веществ) депутатов находка для ученых.

  сука,
  d12c393
 17. Ага, Хасан, а ещё Давыденко виновата в том, что на Хиросиму бомбу сбросили, да и к недавним стихиям в Америке руку приложила, что ещё? А по поводу мэра и его команды согласен.

  Серый,
  d12c393
 18. блин… как в сказке:
  и в третий раз ударился Степанъ оземь и превратился в мъра! и пошел он чудеса творить — на гусляхъ играть да песнопения совершать, словно Кот-Баюнъ. и повелись александрийцы (и не в первый раз, в отличие от евреев, которые повелись за Моисеем)…

  Пухлый,
  5440d9a
 19. Положим, александрийцы ещё не повелись, да и Степанъ не Моисей. Впрочем, сходство александрийцев с евреями налицо. Евреи тоже всю дорогу бурчали на Моисея, но тащились за ним.

  Серый,
  d12c393
 20. Покурор купил себе место в камере.
  Как сообщила пресс-служба Генпрокуратуры, прокурор района требовал от обвиняемого в тяжком преступлении взятку в размере 5 тыс. долларов за содействие в определении наказания, не имеющего отношения к лишению свободы.
  Прокурор получил указанную сумму, однако после этого был задержан. По данному факту возбуждено уголовное дело, ведется следствие.
  Дело против Давыденко тоже не закрыто.Подождем.

  Андрей,
  6af3396
 21. Хасан, 22.11.2005
  писец… живете вы всё хуже и хуже только потому что РАБОТАТЬ не хотите… да и не умеете… а только орёте — «нас обманывают!!!»
  бедные вы бедные…
  а вот белые и пушистые оранжевые никогда не врут и никого не обманывают)) святые прямо… и билеты у них уже есть…
  не понятно только что они делают во всей этой грязи… тобишь политике….

  ™unknown™,
  7a2ce91
 22. Ребята, как же далеки вы от реальной жизни. Успехов в Алнете!

  Серый,
  d12c393
 23. Короче, кто же станет мером?

  Пэля,
  b20efc8

Добавить комментарий: