Хроники Александрии

Розпочато будівництво газопроводу

, 15.11.2005

Будівництво газопроводу до Нової Праги — розпочато!

Вже майже два десятиліття, з початку газифікації населених пунктів району, жителі Нової Праги та Головківки по доброму заздрили їх мешканцям. І подумки сподівалися, що все ж і колись з’явиться голубий вогник, який зніме перш за все проблему опалення житлових приміщень, закладів, підприємств та установ. А ще більше «зажевріла» надія, коли районною владою у цьому році стали порушуватися і вирішуватися питання щодо газифікації цих двох великих населених пунктів та села Світлопілля.

Пройшло небагато часу і обіцяне втілюється в життя. У цьому на власні очі переконалися всі учасники визначної події, що відбулася 10 листопада. Саме того дня урочистого розпочато будівництво газопроводу Мошорине–Нова Прага–Головківка. Тепер можна з упевненістю сказати, що перші кроки в реалізації важливої справи, зроблені. І хоча перші сотні кілометрів газопроводу зараз ще проходять по знам’янській території, і урочистості проходили за кілька кілометрів від Нової Праги, але бажаючих побувати тут під час історичного моменту виявилося чимало.

Відкриття будівництва проходило за участю голови райдержадміністрації Володимира Конюшенка, голови районної ради Миколи Петруніна, начальника Олександрійського управління газового господарства Андрія Сулімовського, Новопразького селищного голови Валентини Осипчук та Головківського сільського голови Миколи Маловіка, керівників місцевих господарств та жителів селища.

Ще до початку урочистостей відбулася невимушена розмова Володимира Конюшенка та Миколи Петруніна із представниками засобів масової інформації. Під час зустрічі голова райдержадміністрації зазначив, що тривалий час газифікація обходила стороною ці населені пункти, і ось настала та пора, коли можна сказати: пройде небагато часу і газ дійде спочатку до Нової Праги, а потім і до Головківки. Якщо не буде ніяких затримок, то до першого населеного пункту планується довести газопровід за два з половиною місяці. Підрядчик уже визначений — тендер «виграв» «Кіровоградгаз», а фактично всі роботи виконуватимуться Олександрійським управлінням газового господарства (директор А. Сулімовський).

Будівництво вестиметься за рахунок коштів державного, районного та місцевих бюджетів, інвестиційних та коштів, зібраних жителями Нової Праги та Головківки (вони здебільшого витрачатимуть на закупівлю ГРП). Зараз роботи ведуться за рахунок інвестиційних коштів ТОВ «УкрАгроКом». Велика вдячність цьому підприємству і від районної влади, і від селян за те, що віднайшли кошти, які безумовно, завжди потрібні на потреби господарства, за небайдужість до проблем села. З 16 листопада додадуться кошти із районного бюджету, Новопразької селищної та Головківської сільської рад, інвестиційні кошти господарств селища. З державного бюджету надійде 700 тис. грн.

«Регіон, який планується газифікувати, — продовжив Володимир Іванович, — налічує близько 12 тисяч населення, а це майже третина населення району. До кожної оселі, фактично, може дійти газ. А ще хочу додати, що діаметр газопроводу і його тиск дозволяє додатково газифікувати і селище Димитрове, коли б міська влада прислухалась до наших пропозицій. Було б їх бажання та фінансування, від ГРП Нової Праги можна тягнути газ до Димитрового. Але ніяких відповідей на наші пропозиції ми не отримали.»

Голова районної ради Микола Петрунін нагадав про історію газифікації району. А розпочалася вона 1986 року газифікацією села Войнівки. Тоді ці роботи «затягнулися» на два роки, а вже наступні села — Косівка та Червона Кам’янка газифікувалися в 1989 році у значно стисліші терміни — півроку та чотири місяці відповідно. Цього ж року голубий вогник прийшов би і в Нову Прагу, якби керівництво одного з господарств селища та налаштованих ним людей не стали на перепоні: вони тоді не дозволили пройти газопроводу по їх землях. А від цього, як бачимо, втратила вся громада.

І ось тепер ми, — зазначив Микола Андрійович, — дві гілки районної влади, зробимо все можливе, зрозуміло за допомогою громади, щоб газ таки дійшов до Нової Праги та Головківки. Та на цьому не зупинятимемося. Думаю, що вдасться-таки газифікувати увесь район. Бо газ в оселі, у школі, у лікарні — це неабияке благо.

Тільки б прокласти газопровід у село. А там уже, як увійшло в практику, організовуються кооперативи та при дольовій участі господарств, жителів сіл поступово будуть газифіковуватись оселі, заклади. В цьому році саме так газифікували села Пахарівку, Щасливе, Куколівку, першу бригаду у Попельнастому».

І ось настала урочиста мить, яку з нетерпінням чекав кожен з присутніх гостей. Володимир Конюшенко, Микола Петрунін та Андрій Сулімовський перерізали святкову стрічку на трубі газопроводу, а працівники газового господарства зварили стик на цьому місці. Це були хвилюючі моменти для всіх присутніх. Про що свідчили слова вітань, щедрі усмішки, слова подяки. Адже справу розпочато і вона повинна мати гідне продовження. Газу таки бути у Новій Празі, Світлопіллі та Головківці!

Олена Сторчова

Комментарии:

  1. Ура

    Вася,
    d12c393

Добавить комментарий: