Хроники Александрии

Реванш міського голови

, 10.11.2005

Реванш міського голови

Не вщухли пристрасті 53-ї сесії, на якій депутатам вдалося перекреслити наміри мера передати ТЕЦ 1-2 та ББФ «Експлеренту» та залишити у власності територіальної громади «Ювілейний», як мер проводить «закінчення 53-ї сесії». Тепер була присутня більшість депутатів, і тому попри спротиву незначної групи депутатів разом із В. Конюшенком, мерові вдалося взяти реванш.

Мер запропонував переглянути ті питання, з яких у перший сесійний день не були прийняті рішення. Розглядали можливість створення ТОВ «Теплоелектроцентраль» на базі ІВОК «Експлерент» і відповідну передачу ББФ та ТЕЦ 1-2. Аргументів проти було достатньо: С. Волков заявив, що таке рішення не матиме під собою юридичної основи; В. Конюшенко намагався зачитати документи про те, що «Експлерент» фактично неплатоспроможний, і невдовзі може потрапити під опіку Феміди; О. Рушковський (на основі вище переліченого) просто благав: «Давайте дозвіл на створення СП дамо, але без визначення конкретного інвестора». Крім того, у залі були присутні працівники ББФ, які вже не пам’ятають, коли й зарплатню отримували.

Які ж аргументи за передачу ТЕЦ 1-2 і ББФ? Їх висловив А. Садоміченко: «Цей інвестор («Експлерент» — ред.) не такий, як хотілося б, але будь-яка організація, що подала заявку, може бути інвестором. Це єдиний претендент, щоб врятувати населення Жовтневого і Перемоги від холодів». За логікою пана Садоміченка, така організація, як наприклад Всесвітнє товариство бомжів, випрохуючи милостиню, могла прийти до Олександрії і запевнити, що при відсутності у них такої можливості бомжі здатні порятувати мешканців від холодів, а депутати могли б дати згоду і на це.

Проти передачі фабрики і ТЕЦ, крім депутатів, того дня висловлювалися і самі працівники цих підприємств. Зрештою, більшість депутатів проголосувала за передачу об’єктів «Експлеренту». Чи були ймовірні якісь інші рішення, чи справді, якщо не «Експлерент», то ніхто? В. Коц-Готліб разом із В. Тригубом вніс таку пропозицію: ТЕЦ готова опалювати місто; для цього меру достатньо підписати всього-на-всього один папірець, тоді підприємства самі, без інвестора, беруть кредит, закуповують необхідні сіль і вугілля і починають опалення міста. Навіщо ж ризикувати, передаючи долю мешканців у руки організації, яка завтра може припинити існування?

Аргументи вирішення проблеми опалення двох мікрорайонів не були почуті ні тими, хто голосував, ні мером. Навпаки, всі, хто був проти передачі об’єктів, були звинувачені в набиранні «політичних очків». На мій суб’єктивний погляд саме цим — політиканством — займалися мер, Л. Давиденко і М. Костенко, яка звинувачувала невідомо кого і в чому.

Мер, як завжди, виголосив чимало афоризмів власного виробництва. Відзначимо рейтингову п’ятірку його висловів на сесії-53:

  1. «Ваша правляча партия вынуждает миськраду отдавать разрушенное предприятие не понятно кому!» (на сесії у бік «правлячої» партії чомусь припала левина доля нападок мера, як ви гадаєте, чому?)
  2. «Что, Конюшенко, уже настучал губернатору, что ришення принято, а?».
  3. «Если бы был не твой, Конюшенко, а тот, мой, антинародний уряд, то держсекретар Украины на ТЕЦе сидел бы сейчас».
  4. «Если я сказал, что Волков прав, то он прав» (С.Волков виявився «правим» лише 1 разу з кількох його підходів до мікрофона).
  5. «Вы, Конюшенко, уж точно не имеете права меня перебивать» (сам шановний мер перебивав усіх промовців, думки яких йому не імпонували, разів із 30!).

На сесії було надзвичайно багато емоцій, було блокування трибуни представниками міськрадівської фракції «Наша Україна» й спроба поіменно переголосувати питання передачі комунальних об’єктів (люди в залі хотіли знати, кому вони завдячуватимуть завтрашніми негараздами з опаленням і зарплатнею, яка не виплачується місяцями).

«Другий гол» мер «забив» громаді та підприємцям міста, коли було проголосовано рішення про продаж «Ювілейного» з аукціону. Всі інші рішення, в т.ч. про нових заступників мера (Л.Злакоман та В.Бачинський), приймалися без тривалих дебатів — видно було, що депутати втомилися після першого питання. Після сесії стало ясно: містом «керує» одна-єдина людина, і звуть її С. К. Цапюк. Словом, СК «Цапюк» — чемпіон, він переміг у першому, передвиборчому колі. Та чи виграла від цього громада міста? Побачимо…

В. Шкіпер

Комментарии:

  1. Кличко тоже чемпион. Главное вовремя уйти чтобы не обосрали.Совет нашему чемпиону -уйди вовремя

    Аноним,
    d12c393

Добавить комментарий: