Хроники Александрии

Звернення Комітету по захисту демократичних перетворень

, 9.11.2005

Оголошення

Увага! Старшим будинків і головам квартальних комітетів необхідно прибути в четвер о 10 годині ранку 10.11.2005 року до міського центру культури і дозвілля (колишній будинок культури шахти Світлопольська по проспекту Леніна) для обговорення питання відносно підняття тарифів комунальних послуг та прийняття рішення.

З повагою Олег Шпильовий
Голова комітету

Звернення

Шановні друзі! Шановна громада міста!

Ситуація що складається в нашому місті викликає глибоке занепокоєння і обурення. Громадська організація Олександрійський міськрайонний комітет по захисту демократичних перетворень в Кіровоградській області не може стояти осторонь і спостерігати як за ініціативами міської влади підвищуються комунальні тарифи (квартплата, теплопостачання, вода) та проїзд в громадському транспорті. На ринках міста стрімко зростають ціни на продукти харчування та інші товари першої необхідності. Виникають проблеми з централізованою подачею тепла і води в місті через планові та позапланові відключення.

Непорозуміння та обурення громадськості викликає те, як проходять так зване громадське слухання з наступним прийняттям рішень стосовно соціально-значущих для громадян міста питань. Міська влада організовує громадські слухання так, що в них переважній кількості беруть участь тільки представники комунальної та бюджетної сфери міста, чиновники міськвиконкому. Прості громадяни, представники політичних партій та громадських організацій завжди опиняються в меншості, так як своєчасно не повідомляються про зібрання і до того ж зал міського будинку культури, який вміщує 400 місць, завчасно заповнюється комунальниками. Тому і не дивно , що всі ініціативи влади підтримуються переважно більшістю присутніх майже одностайно, а думки та позиція громадськості, зокрема про незгоду з підвищенням комунальних тарифів просто ігноруються і відкидаються. В такий спосіб позиція групи членів громади (200-250 осіб) подається офіційно через засоби масової інформації, як думка громади. Тому це і дає підставу міськвиконкому приймати юридичне рішення про підвищення вартості комунальних послуг.

Власник квартири не в змозі оформити субсидію тому, що всі стали боржниками через незаконне підвищення до 41 коп. На думку «Комітету» це — «безпридел». Громада міста бажає знати, чому вони відносять кошти приватному підприємству, а не ЖЕК-у — державному підприємству. І цікавляться, може треба носити гроші на особистий рахунок Цапюка С. К., так вони його не знають. Пропонували відкрити новий рахунок і на нього носити кошти за послуги (не отримані).

Подальше підвищення комунальних тарифів стає непосильним фінансовим тягарем для малозабезпечених верств населення і тільки збільшує кількість неплатників та боргів. Такі рішення міської влади не відповідають принципу соціальної справедливості інтересам міської громади.

Міською владою не дотримується і постійно порушується законодавство України. В місті не виконується державна програма енергоресурсозбереження (в той час як в структурі комунального тарифу 80% — енерговитрати, але ніяких ефективних заходів по їх зменшенню владою не проводиться, а всі зростаючі витрати перекладаються на споживача). Будь-які заходи міської влади спрямовані на посилення соціальної напруги. Так черговим подарунком шахтарям та їх сім’ям. які стали жертвами пограбування і не виплати заробітної плати протягом семи місяців вслід обіцянки керівників міста, стало підвищення тарифів на комунальні послуги на 70%, готуються відповідні рішення щодо чергового підвищення тарифу на теплопостачання. Вважаємо такі дії спланованими, які мають на меті організацію саботажу зусиль Президента і Уряду по реалізації соціальних програм та їх дискредитацію.

В місті встановлена жорстка цензура в місцевих засобах масової інформації стосовно будь-якої критики рішень міської влади. Засоби масової інформації надають право публічних виступів, коментарів посадовцям міськвиконкому та начальникам комунальних підприємств. Позиція влади подається в стверджувальному тоні, як єдино правильна, а висловлювання та виступи представників громадських організацій і політичних організацій, незалежних фахівців, що мають іншу позицію ігноруються і просто замовчуються. Таким чином відкритого публічного діалогу між владою і громадою не відбувається — влада не бажає слухати громаду.

Тому ми звертаємось до Вас, шановні друзі і наші земляки, до всіх кому небайдуже те, як міська влада порушує Ваші права і інтереси, і сказати рішуче «Ні — підвищенню комунальних тарифів!», «Ні — неконтрольованому росту цін на товари першої необхідності!», «Ні — маніпуляціям та махінаціям!», Ні — брехні!».

Ми закликаємо громаду міста підтримати наші вимоги до міської влади:

 1. Запровадити мораторій на комунальні тарифи.
 2. Провести перевірку фінансово-господарської діяльності підприємств комунальної сфери за участю депутатів міської ради, представників громадськості із залученням представників Державної служби по боротьбі з економічними злочинами і вимагаємо від міського голови відмінити власне рішення щодо заборони перевірки КП «Теплокомуненерго» від 04.04.2005 року.
 3. Результати перевірки подати в ЗМІ, а в разі присутності в діяльності посадових осіб зловживань — до правоохоронних органів для притягнення винних осіб до відповідальності.

Нехай гасло Майдану «Разом нас багато — нас не подолати!» об’єднає нас і допоможе разом організовано добитись справедливості та відстояти свої права в двобої з залишками кучмівської влади.

Громадська організація
«Олександрійський міськрайонний Комітет по захисту демократичних перетворень Кіровоградської області»

Комментарии:

 1. ДА какая разница сколько платить, бедный субсидию оформит, а богатому, что триста, что пятьсот — все равно (пусть автономку ставят) так-что Цапюк — молодец, протянул бес сессии да и ладно.

  Хасан,
  d12c393
 2. разница то как раз большая. «Бедный», как ты говоришь — он вообще может не заплатить (как оч. многие и делают — нет денег, а на нет как говорится и суда нет). Богатый — понятно с ним все. А вот что делать «среднему»? Среднему, которому приходится платить и который таким образом становится больше похожий на кого?? — да на «бедного» конечно. Потому как заплатив все коммунальные, жратвы купив, туалетной бумаги и остальных «товаров первой необходимости, без которых ну никак» у него уже ни на что и не остается. Это нормально?

  Питрович,
  51e5185
 3. 2Питрович — 100%. Вся эта катавасия с тарифами больше всего напоминает работу по «опусканию» города. В «Городском Курьере» про это кидалово часто пишут, но видно «крыша крыта Ондулином».

  капитан,
  51e5185
 4. Комитет, чем закончилось в ДК? че нить решили или это еще один пиар-ход, разжиться типа популярностью на проблемах, которые всему городу поперек горла?

  Alex,
  51e5185
 5. (для Alex) Комитет оказывается действительно работает. Подготовлю материалы «по результатам» — почитаете, сильно не смешные результаты.

  Alnet,
  51e5185
 6. Автономка — единый выход для среднего класс, причем не одиночная а группой, домом, подъездом но это только весной

  АВТ,
  d12c393
 7. для ABT: А есть прецеденты? Идея конечно здоровская, где то в городе существует уже что то из вышеперечисленного?

  Питрович,
  51e5185

Добавить комментарий: