Хроники Александрии

Хто ж заплатить борги?

, 7.11.2005

Про людину чи посадову особу можна судити по її справах. Дав слово — стримуй! Хто так і робить, має шану і повагу від людей. А в нас часто виходить навпаки, чим більше обіцяють на словах, тим більше їх не дотримуються. Для прикладу візьмемо нещодавно презентовану міською радою книгу «Олександрія вчора, сьогодні, завтра…»

Здавалось би, що гарно оформлена в поліграфічному плані книга повинна мати свого читача, але зміст книги, перекрученість фактів, непослідовність хронологічного викладу, велика кількість граматичних та стилістичних помилок — позбавляють її права на життя. Та суть проблеми в іншій площині. На сьогодні існує борг міської ради за замовлені примірники, який сягає 8 тис. 984 грн, що не оплатила міська рада. Уявіть собі таку картину, ваш друг замовив у вас товар, взяв, але не розплатився за нього. Пікантна ситуація. І це не поодинокі випадки, коли місцева влада забуває оплачувати готову продукцію.

Інший не менш банальний приклад. Свого часу виходила в місті газета «Площадь свободи», яка мала своїх читачів, бо опікувався нею… сам міський голова. Перші примірники були показані ним у Києві. Вихваляючись газетою, мер мав за мету привернути до неї увагу столичних політиків…

Не вийшло! Газета собі виходила і виходила, аж поки друк її не був переведений до Кременчука. Чому? Тому, що засновники газети заборгувало ОФДП (ДП «Діа Плюс») за друк газети майже 10 тис. грн! І що ви гадаєте, що ці кошти сплачені? Ні! Майже рік іде тяжба. Засновники не визнають цього боргу, мотивуючи тим, що газета відпускалася без довіреності. Але ж є накладні з підписами отримувачів газети — засновників. Шановні, де ж ваша порядність депутатська? Де ж слово мера, який сам неодноразово телефонував керівнику підприємства, просив видати газету зі складу?

Зрозуміло, директор ішов на це, адже преса як повітря в житті людей. Пізніше змінився редактор газети і збільшив суму боргу до 10 тис. грн. Бачачи, що ніхто платити не буде, фабрика відмовляється друкувати. Про яку порядність і відповідальність можна говорити? Ні про яку!

А тут на останньому засіданні виконкому прийнято рішення випустити посібник з історії рідного краю (замовник — міськвно, який також, замовивши «Діа Плюс» журнали на суму понад 2 тис. грн, потім відмовився від них без будь-яких пояснень). 10 тис. грн обіцяла виділити міська рада, ще 10 тис. — з інших джерел. Гадаю, що вже ОФДП не купиться на таку дешеву рибку, щоб потім сидіти в боргах. Цікаво, де цю книгу будуть друкувати? Хто наважиться повірити? Ось вам маленькі приклади того, як влада дотримується законів бізнесу, які для всіх однакові. І такий приклад не єдиний.

С. Оглядач

Комментарии:

  1. пора в отношениях с властью переходить на формулу:
    утром деньги — в обед стулья!

    Пухлый,
    5440d9a

Добавить комментарий: