Хроники Александрии

ПФК «Олександрія» — ПФК «Севастополь». Лідер перемагає

, 4.11.2005

ПФК «Олександрія» — ПФК «Севастополь» — 3:2. 29.10.05. КСК «Ніка», 15.00. +6, 1200 глядачів.

Олександрія: Поліщук, Закотюк, Міклашевич, Волк-Крачевський, Первак, Кундель, Буличов, Дремлюк, Казанюк, Гребенюк, Ружицький. Запасні: Шевченко, Козленко, Попов, Мариненко. Головний тренер: Р. Покора. Почесний президент: М. Лавренко.

Севастополь: Сокоренко, Миронов, Латуха, Шишкін, Дворяненко, Жабокрицький, Литус, Піскун, Шевчук, Андрощук, Подольський. Запасні: Культишев, Козирський, Науменко. Головний тренер: С. Пучков.

Голи: Литус (17), Казанюк (25), Буличов (54), Подольський (64). Попередження: Закотюк (40), Козленко (52).

Психологічний трамплін першими здолали гості, на 15-й хв. відкрили рахунок. Це зробив Литус, який отримав передачу з центра поля і пробив сильно з лівої ноги у нижній кут від воріт Поліщука. З таким поворотом подій олександрійці не були згодні, на 25-й хв. вже Казанюк майстерно перекидає м’яч через захисника та голкіпера гостей. Рівновага встановлена. А далі пішов відкритий футбол. Комбінаційність, динаміка гри нагадувала кращі матчі європейського футболу. Відкритість, швидкість, напруга гри — кожної миті. Події розгорталися блискавично. Найкращими на полі були Кундель і Буличов, які всю гру взяли на себе. Вже на 33 та 35 хв. вони мали нагоду збільшити рахунок, але на місці був голкіпер гостей. Через кілька хвилин після подачі кутового Буличов п’яткою замикав удар, але голкіпер розгадав задум і підібрав м’яч в останню мить. Гребенюк чекає свого удару, бачачи, що прикритий, він передає пас Буличову на хід, той проходить двох захисників, пробиває прямо в руки голкіперу. Через мить уже Гребенюку випадає можливість перевірити надійність шкіпера гостей, але той розгадав політ і відвів небезпеку від своїх воріт.

Відчувається, що ось — ось буде гол. І він не забарився на останній хвилині першого тайму. Кундель активно грав і завершив прицільним ударом по воротах. Він виводить Казанюка у кращому стилі італійського футболу, а той уже всадив красень — гол. 2:1 — наші попереду! Шквал аплодисментів дванадцятого гравця — уболівальників заглушує стадіон. Емблема 12-го гравця доказує, що наші єдині у прагненні до перемоги.

У ІІ таймі відбуваються заміни. Гості не згодні з поразкою.

На 54-й хв. матчу після виконання штрафного Міклашевичем, який пробивав метрів з 27 від воріт, Буличов вистрибує і зрізає головою м’яч у дальній кут — 3:1! Та на 64 хв. гостям вдається здійснити одну-єдину контратаку , яка і увінчалась голом — 3:2. Миритися з таким рахунком ніхто не бажав, особливо господарі. Вони постійно на вістрі атак. Гості не можуть вийти зі своєї половини поля. Гра йде в одні ворота.

Гребенюк отримує пас, проходить майже половину поля гостей, відривається від захисника, виходить один на один з голкіпером, кладе того, але після удару м’яч потрапляє в стійку воріт.

До кінця матчу залишається хвилина, голкіпер залишає ворота і біжить до штрафної господарів — марно. Напруга матчу — до останньої хвилини. Лідер перемагає!

Прокоментувати гру ми попросили почесного президента клубу М. Лавренка.

М.М.: На полі був відсутній диригент команди К. Сахаров, який захворів, ми, звичайно, побоювались. Знаєте, марафон лідера вимагає постійної напруги, особливої відповідальності, яка психологічно давить. І всі бачили, що перші 15 хв. наші нервували, тому гості і відкрили рахунок. Та за кілька хвилин, здолавши розгубленість, взялися і зрівняли рахунок. Я радий, що наші гравці вирвали цю перемогу, коли боротьба точилася на полі за кожен квадратний метр. Подивіться, Севастополь має обласний рівень фінансування, і він приїхав до нас перемагати. Але ж олександрійці довели, що вони сьогодні лідери першості. На мою думку, це була одна із найцікавіших, інтригуючих, відкритих ігор першості. У матчі гравці показали все, на що вони здатні: майстерність, динамічність, швидкість, техніку, комбінаційність. У мене немає зауважень. Це гра достойних суперників, але перемагає сильніший.

У мене немає негативу і неприязні до муніципального клубу. У них одні завдання, у нас — інші. Але не треба дорікати, що ми десь у чомусь когось ущемляємо. Ніхто цього не робив. Юридично КСК» Ніка» належить ПФК, що підтверджується всіма технічними паспортами та правовою системою України. Він у місті і працює на місто. Я його з собою не заберу, але комусь хочеться покерувати ним. Треба, щоб політичний психоз відступив. Між нашими клубами повинні бути професійні стосунки, а не звинувачення, що хтось комусь щось винен.

Треба зрозуміти, що без нормального поля не може існувати футбольний клуб (вимога УЄФА і ПФЛ). Якщо ми не будемо бережно відноситись до газонів, то ми їх просто знищимо. За нормами експлуатація зеленого газону повинна тривати не більше 1,5-2 год. на добу, а в нас вони використовуються по 5-6 год. Севастопольці були здивовані такою якістю нашого газону, коли дізналися, що на ньому практично щотижня відбуваються матчі. За цим стоять значні кошти і людська повсякденна праця.

Я вдячний уболівальникам, які прийшли підтримати команду. Це їх перемога! Останній матч на нашому полі буде безкоштовним, запрошую всіх, кому не байдужий футбол, відвідати матч. Разом легше перемагати.

МФК «Олександрія» наступного дня порадував малочисельну аудиторію уболівальників (склалося таке враження, що на стадіон прийшли лише батьки, рідні та близькі гравців. Вони ж і зарядили гравців на перемогу, хоч ті на протязі кількох місяців не отримують зарплатні). Їх перемога над одним із лідерів («Гірник — Спорт» — 1:0) завершила І коло на мажорній ноті. У короткому інтерв’ю головний тренер А. Акуліч відмітив: «Ми обов’язково вийдемо з небезпечної зони. Для цього зробимо все, що потрібно у даному випадку. Ми віримо в команду».