Хроники Александрии

Депутати не згодні з політикою мера

, 4.11.2005

28.10.05. відбулася 53 сесія міськради. Було розглянуто 30 питань. Головне — про підготовку теплосилового господарства до зими.

А. Садоміченко: Котельні працюють. «Теплокомуненерго» повинне до 5.11.05 проплатити за спожитий газ у жовтні. Немає запасів мазуту на Пантаївці. На превеликий жаль, з виділених 1,5 млн грн на «Теплокомуненерго» виконано ремонтних робіт всього на 200 тис. З кожним роком його надійність падає, працює збитково. По ТЕЦ-1-2 ситуація під контролем, але за відсутності коштів опалювальний сезон розпочнеться в перших числах листопада. Позичаємо кошти, беремо кредити. Треба ремонтувати ще один котел, щоб з грудня працювати надійно. Слід ще закупити технічну сіль, мазут, вугілля. ТЕЦ-3 селище опалює, але надійність також низька. Ремонт котла №4 завершать у середині листопада. Невирішеним залишається забезпечення брикетом пільговиків. З 10 тис. т завезено всього 1,3 тис. Орендні підприємства частково видають паливо, але з запізненням. Школи мають запас (всього на 15-20 днів). Є домовленість завезти 120 т брикету.

Про підготовку житлового фонду до зими звітував в.о. заст. мера М. Злакоман: Найбільшою проблемою було протікання покрівель (700 квартир). Чому так? Будинки будувалися десятиріччями. 25-річна експлуатація без ремонту привела до граничної межі. Інша причина — відсутність коштів. З 2004 по 2005 р. не підвищувалася квартплата. З 400 скарг на 60% закрито питання. На порозі зима. Служби перейдуть на ремонт під’їздів, підвалів, освітлення. Не відремонтовано 26 ліфтів…

Найжвавішу дискусію викликало питання приватизації об’єктів комунальної власності у 2005 р. (додаткових 10 приміщень). Все було б добре, якби не було винесено на аукціон (продаж) «Ювілейний», який місцеві бізнесмени не зможуть викупити. Отже, його викупить хтось з іншого міста, а це — втрата робочих місць, податків…

О. Телюк запропонував: Вважаю за доцільне виключити з списків ці об’єкти на приватизацію, бо на початок наступного року прийдемо з нульовим балансом. Треба до кінця березня нічого не продавати. Ввести мораторій, щоб це не було використано в політичних намірах.
А. Сибірцев: Як ми можемо його продати, якщо він заставлений у банку?
Л. Бутхарейт, начальник ФКМ: Ринок не в змозі його утримувати, і його передано до комітету містобудування; ми підготували документи на його продаж з аукціону.
А. Біджаков: Ювілейний хочуть продати за 500 тис. доларів. мета ФКМ — віддати об’єкти будь-кому, аби не місцевим підприємцям. Ви продасте «Новосел» і Гастроном №1. Продали м’ясокомбінат, молокозавод — яка користь? У «Ювілейному» працюють 150 підприємців. Не треба його продавати. Краще відремонтувати, віддати в оренду і нікого не виселяти. Я можу навести приклади, коли з рядом об’єктів ФКМ поступав навпаки.

В. Злакоман звернув увагу на ряд порушень ФКМ Олександрії при підготовці документів, що стосуються приватизації (працівникам ФКМ доводиться частенько відвідувати судові засідання).

С. Волков: Я хотів би почути пояснення, чому в одному приміщенні одному підприємцю продається частина будівлі по 106 грн за 1 м кв., а іншому тут же — по 846 грн за 1 м кв.?

Л. Бутхарейт: Експертизу оцінки робить незалежний експерт. Я заборонив своїм підлеглим навіть телефон його давати, щоб не було нарікань.

Далі слово підприємцям «Ювілейного». В. Балабуха: Ювілейний» — це мозоль міста. То його продають, то закладають, то нас хочуть виселити через нібито аварійний його стан. Але він побудований із залізобетону, як інженер-будівельник, скажу, що він простоїть 100 років. Керівництво ринку вважає, що «Ювілейний» невигідний для них. Ми просили розрахунки витрат по утриманню. Не дають! А ми ж його утримуємо і все оплачуємо. Просимо депутатів залишити «Ювілейний» у держвласності. Ми не віддамо його чужим. Ось ще одна думка: «У газеті («Олександрійські відомості») головний податківець говорить, що за оренду землі підприємства винні близько 1 млн грн. Заберіть ці кошти і пустіть на газифікацію, а нас залиште в спокої. Ви ж нас ганяєте, мере, з ринку на ринок! Ми постійно перебуваємо у підвішеному стані. Продасте чужим — всі податки підуть до чужих міст. Дайте можливість зайнятися приватизацією місцевим людям.

С. Цапюк: Хочу нагадати, що свого часу ми вирішили на сесії кошти від приватизації об’єктів направляти на газифікацію. Дали дозвіл Біджакову побудувати ринок, щоб потім ви перейшли туди працювати. Ще рік-два і «Ювілейний» розвалиться». Голосували — не пройшло. Мер сказав, що депутати зривають газифікацію. А хіба від продажу тих об’єктів, що заплановані програмою приватизації на 2005 р.; на неї не вистачить коштів? Депутати не погодилися на додатковий продаж 10 винесених об’єктів (і «Ювілейного»). Прийняли рішення всі об’єкти комвласності продавати з аукціонів.

За словами О. Рушковського, ФКМ не завжди коректно себе веде, заважаючи розвитку підприємництва. Це стосується, наприклад, Л. Кудрі, яка орендує приміщення без вікон і дверей, проте тут 2 туалети (!). Фонд фальсифікував орендні документи, а вона 4 рази подавала їх. І тільки через 6 місяців починаються судові позови про виселення, а вона справно платить всі податки і оренду. Моя пропозиція — дозволити людині, яка продала свою квартиру, щоб зробити ремонт приміщення, приватизувати його.

Депутати не погодились на створення ТОВ «Олександрійська енергетична компанія», бо вважають: інвестор не здатний працювати ефективно і працівники фабрики проти.

О. Телюк: Нас тут мають за маріонеток. Що це за любовні стосунки з «Експлерентом», коли відомо, що задокументовано 4 кримінальні факти, по яких цією фірмою нанесено збитки в сумі близько 300 тис. грн? Це закулісні ігри.

С. Цапюк: Інвестор не такий, як хочеться, та іншого немає. Це перехідний етап. Якщо не буде об’єднано ТЕЦ 1-2 і ББФ в єдине ціле, держава не перерахує кошти. Тільки при спільному підприємстві міністр виділить їх.

Депутати не підтримали мера голосуванням.

Тоді мер сказав: Цим самим ви залишаєте жителів Перемоги і Жовтневого без тепла, я про це розповім олександрійцям.

На це представник ББФ відповіла: «Шановний мере, не треба тут звинувачувати депутатів у тому, що вони не проголосували за створення ТОВ. Ви займайтесь ТЕЦ 1-2, готуйте її до опалювального сезону, а ББФ не чіпайте. Ще у 2001 р. розпорядженням Мінпаливенерго, держдепартаментом прийнято рішення закрити фабрику. Куди її запускати, коли обладнання вирізується, вона знаходиться в аварійному стані? По ній ходити небезпечно! Вона доведена до жахливого стану, і влада про це знає. Ми неодноразово зверталися у всі інстанції, але нас ніхто не слухав. Думка і доля колективу нікого не цікавить — цікавить майно фабрики. Якщо ми увійдемо до ТОВ, то борги по зарплатні, які тягнуться 8 місяців, нам не виплатять. Не хочемо бути придатком. Хай нас закривають. Держава розрахується з нами і все. А говорити, що депутати винні — це неправильно.

Виступ представника ББФ підтримала ГП «Пора», яка підтримає працівників фабрики у відстоюванні своїх громадянських прав на працю та достойну зарплатню.

І. Мельник

Комментарии:

Добавить комментарий: