Хроники Александрии

Звернення міського голови

, 4.11.2005

Шановні олександрійці!

Як уже неодноразово повідомлялося у засобах масової інформації, міська влада вирішила взяти у комунальну власність підприємства ТЕЦ 1-2 та Байдаківську брикетну фабрику, тим самим беручи на себе зобов’язання, які не виконують держава та орендарі.

Перш за все, таке рішення було прийняте з тієї причини, що доля мікрорайонів, які опалюються ТЕЦ 1-2 в зимовий період, залишалася невизначеною. Крім того, трудові колективи, не отримуючи заробітної плати і не маючи відповідних обсягів робіт, могли залишитися без роботи.

На жаль, безліч звернень, листів, спілкувань міської влади та представників колективів з керівництвом Міністерства палива й енергетики залишалися без відповідної реакції та підтримки з боку держави.

Але я розумів, що в цій ситуації не можна сидіти склавши руки і чекати від держави «манни небесної». Адже і димитрівці, і жителі Перемозького мікрорайону, і працівники вугільних підприємств — мешканці нашої територіальної громади. Тому на сесії міської ради депутатами було прийняте рішення про створення КП «Теплоелектроцентраль», на баланс якого повинні перейти як основні засоби, так і працівники ТЕЦ 1-2 та Байдаківської брикетної фабрики. У свою чергу, Міністерство вугільної промисловості повинно було вирішити питання заборгованості із заробітної плати на відповідних підприємствах та перерахувати 2,7 млн. грн. на виплату поточної заробітної плати і підготовку до роботи в зимових умовах 2005-2006 років. Умовою подальшої роботи новоствореного підприємства було створення спільного підприємства для залучення приватних інвестиційних коштів для збереження робочих місць і розвитку переробних вугільних підприємств та підготовки їх до роботи в зимових умовах.

На сьогоднішній день Міністерство свої зобов’язання не виконало. Щоб не залишити мешканців міста без тепла, ТОВ ІВОК «Експлерент» взяло кредит у сумі 2 млн. грн., повністю погасивши борги із заробітної плати працівникам ТЕЦ 1-2, частково — працівникам Байдаківської брикетної фабрики, і вклало кошти у ремонт котлоагрегатів та іншого обладнання.

Сесія міської ради, яка відбулася 28 жовтня, повинна була прийняти рішення про створення ТОВ «Олександрійська енергетична компанія» на базі КП «Теплоелектроцентраль», ТОВ ІВОК «Експлерент» та ТОВ «Інвестиційна група «Експлерент», а також затвердити «Угоду про співпрацю при створенні єдиного комплексу по переробці бурого вугілля в м. Олександрії», план інвестиційних вкладень та план розвитку єдиного енергетичного комплексу по переробці бурого вугілля та з метою забезпечення енергоносіями господарства міста. Під час голосування всі присутні представники депутатської фракції «Наша Україна» (депутати Л. Злакоман, В. Злакоман, В. Конюшенко, О. Телюк, О. Богоявленська, а також депутати В. Хірса, А. Сибірцев, А. Турський, С. Скороход та С. Волков, який з О. Телюком є депутатами саме від Перемозького мікрорайону) заблокували прийняття даного рішення, проголосувавши проти відповідного проекту.

На даний момент ситуація така: для передачі вугільних підприємств місту створене комунальне підприємство, акт передачі не підписаний через невиконання Міністерством своїх зобов’язань, створення спільного підприємства для вкладення інвестицій заблоковане депутатами. Тобто пуск ТЕЦ 1-2 та подача тепла затягується на невизначений період. Про це я повідомив Міністра вугільної промисловості В. Тополова та в.о. губернатора області А. Ревенка. На жаль, до сьогоднішнього дня ніякої реакції з боку цих посадовців не надійшло.

Тому, розуміючи безвихідь даної ситуації, я з усією відповідальністю перед територіальною громадою заявляю, що буду докладати всіх зусиль та робити все можливе, щоб через безвідповідальні дії депутатської фракції «Наша Україна» ніхто не постраждав і тепло жителі Жовтневого та Перемозького мікрорайонів отримали у найкоротші терміни.

З повагою, С. Цапюк, міський голова

Комментарии:

 1. Хотелось бы услышать обьяснения упомянутых депутатов…

  kakhaber,
  d12c393
 2. Не дамо себе ошукати,мера треба мiняти!

  факт,
  fdd6e30
 3. Самое замечательное в этой статье то,что в этой статье вранье все с первого до последнего слова.

  капитан,
  fdd6e30
 4. Когда цск вырежит на металлолом Тец1,Тец2 и Байдаковку пусть люди почуствуют какое будет у них отопление.Кроме того надо отрабатывать BMW — Эксплерента.

  квн,
  fdd6e30
 5. Неужели страшно писать конструктивно и без лозунгов? Надоели лозунговые протесты. Они наводят на грустную мысль, что пишут одни те, кто не любит анализ и мышление. Да, в городе есть плохое и хорошее, но всегда делать акцент на плохом — дурной тон. Ни единая статья не может строиться подобным образом — «…враньё…».
  Т. А.

  Т.А.,
  1ac1872
 6. Уважаемый(ая) Т.А конструктивно и без лозунгов не умеем, разучились. Да и зачем? Возьмем к примеру программу мера СЦапюка от 29 марта 1998 г. газета «ВС». Из 11 пунктов не выполнен ни один, а в 2002г. «бацьку» выбирают снова. Надо побольше кричать, обещать (лучше заранее не выполнимое) и люди к Вам потянуться, главное потом найти «крайнего» почему это не произошло и сделать его виноватым. Да вот к примеру хотя бы депутатов.

  Валера,
  fdd6e30
 7. Впереди выборы — и нужны деньги чтобы снова купить голоса людей. А в нашем городе продано все и пора мылить дорогу на Киев вместе с Эксплирентом.

  Хасан,
  d12c393

Добавить комментарий: