Хроники Александрии

Від Козака Вуса до майбутнього Олександрії

, 4.11.2005

Небагато зараз у нас існує календарно-релігійних свят, які б ми відзначали з такою радістю, творчим запалом і бажанням відродити історичну пам’ять свого народу. Одним із таких свят став міський фестиваль «Козацька слава», що проводився з ініціативи міського голови С. К. Цапюка.


Від Козака Вуса до майбутнього Олександрії

Це свято стало помітним явищем у культурному та спортивному житті Олександрії. У ньому взяли участь команди майже всіх загальноосвітніх, вищих та професійно-технічних навчальних закладів міста. Майданчик біля стадіону «Ніка» гудів, як вулик. Кожна команда формувала свій курінь у кращих козацьких традиціях. Столи «ломилися» від різних страв, особливо вабив куліш, зварений за стародавніми рецептами, смак якого оцінювало вимогливе журі.

А конкурс козацької пісні ще раз довів, що козацькому роду нема переводу, а українським пісням нема кінця. Гості фестивалю — відомі в нашому місті хорові аматорські колективи, юні вокалісти з Олександрійської дитячої музичної школи, спортсмени з школи бойового козацького мистецтва «Спас» мали змогу продемонструвати свою виконавську майстерність, сценічну культуру, яскраві українські костюми і художній смак у виборі репертуару.

В кінці фестивалю переможці та учасники отримали від міського голови дипломи та пам’ятні сувеніри. Всі, хто прийшов цього суботнього дня до парку Т. Г. Шевченка, були свідками яскравого і незабутнього свята козацької слави, козацької волі та козацької пісні. Взагалі приваблює незвичність події, національний колорит і глибокий зміст заходу. Сподіваємося, що для нашого міста цей фестиваль стане традиційним, тому що саме такі свята покликані відроджувати минулу славу нашого рідного краю та формувати високу самосвідомість суспільства, зокрема підростаючого покоління.

Культурна громадськість міста також упевнилась, що освячення каменя на місці майбутнього пам’ятника Козаку Вусу в рік 260-річчя м. Олександрії споруджено буде. Скільки навколо легендарної постаті засновника нашого міста на різних мовах точилося розмов, вишукувалося історій, а міський голова прийняв остаточне рішення та зробив перший крок до документального втілення цього образу. Дано доручення управлінню культури Олександрійської міської ради працювати над проектом пам’ятника та всього скверу біля міського Обрядового центру.

Хотілося, щоб у цій благородній справі взяли участь громадськість нашого міста, історики, краєзнавці, художники, засоби масової інформації. Усі пропозиції приймаються в управлінні культури Олександрійської міської ради.

Для тих, хто ще нічого корисного в цьому напрямку не зробив, а вже критикує засновників цього проекту, необхідно зрозуміти, що культура — це, власне, стан душі, готової та мобілізованої переконаннями роботи на добро для інших незалежно від власного достатку, а цілком залежної від чистоти душі і серця.

Т. Мокрецова,
член журі фестивалю

Комментарии:

 1. Вопрос №1
  Почему подобное мероприятие осуществилось по инициативе Цапюка? А зачем нам тогда нужен Отдел Культуры?
  Вопрос №2
  Зачем закладывать камень на месте будущего виртуального памятника? Почему сразу нельзя памятник поставить? Или, просто, кому-то нужен пиар?
  Вопрос №3
  Кто-нибудь, проясните, плиз, глубину смысла строк из опубликованной статьи: «Культурна громадськість міста також упевнилась, що освячення каменя на місці майбутнього пам’ятника Козаку Вусу в рік 260-річчя м. Олександрії споруджено буде.»

  Виктор,
  d12c393
 2. по поводу вопроса №3:
  а что непонятного? сказано же: освячення буде!))) його не може не буть!

  вопрос №2 чисто риторический, думаю… отвечать на него не надо — в нем уже и есть ответ.

  а вот вопрос №1 самый интересный! и на него бы ответ получить от «виновников» вопроса.

  Пухлый,
  5440d9a

Добавить комментарий: