Хроники Александрии

Сесія, яка не мала кінця

, 4.11.2005

28 жовтня розпочала свою роботу 53 сесія міської ради четвертого скликання. Перед початком розгляду питань порядку денного на так званій 15-тихвилинній розминці депутати оголосили свої запити та звернення. Депутат О. Богоявленська заявила про свій вихід з депутатської фракції «Наша Україна», А. Сибірцев — про вихід з фракції «Новий форум» і вступ до фракції «Наша Україна».

Перед присутніми з інформацією про підготовку теплосилового та житлового господарства міста до зими виступили заступник міського голови А. Садоміченко та голова комітету містобудування міської ради М. Злакоман.

Бурхливе обговорення депутатів викликав проект рішення про доповнення переліку об’єктів комунальної власності територіальної громади міста, які підлягають приватизації у 2005 році, зокрема, продаж на аукціоні нежитлового приміщення за адресою пр. Леніна, 11 (ринок «Ювілейний»). Думки народних обранців з приводу продажу даного об’єкта розділилися. Депутати О. Телюк та О. Богоявленська навіть запропонували до виборів ввести мораторій на продаж об’єктів комунальної власності, тобто, зірвати програму приватизації, кошти від якої ідуть на газифікацію міста та районів. інші депутати зауважували, що за останні роки приміщення «Ювілейного» ні разу не ремонтувалося через недостатність коштів у бюджеті, немає там сьогодні і опалення, тому невідомо, скільки з часом, якщо цей об’єкт не вдасться продати, у його ремонт доведеться вкласти коштів. Крім того, самі депутати у минулому прийняли програму газифікації, під яку створювали програму приватизації. Адже жителі Пантаївки, Димитрового чи Мартоіванівки мають таке ж право на комфортні умови життя, як і жителі міста. В результаті, по даному проекту рішення було винесено чотири пропозиції, які приймалися депутатами в поіменному голосуванні. Перша пропозиція: повністю зняти проект з порядку денного — не набрала необхідної кількості голосів. «За» проголосувало 10 депутатів, «проти» — 19, утримався 1.

Проект з пропозицією вилучити з переліку об’єкти, які підлягають приватизації, приміщення за адресою пр. Леніна, 11, теж не набрав необхідної кількості голосів. «За» проголосувало 14 депутатів, «проти» — 16.

Наступна пропозиція: голосувати по кожному об’єкту окремо — теж не була підтримана депутатською більшістю. «За» проголосувало 13 депутатів, «проти» — 17.

Проект, внесений фондом комунального майна в цілому, теж не був прийнятий. «За» проголосувало 18 депутатів, «проти» — 12.

Не був прийнятий також проект рішення про доручення секретарю міської ради організовувати відповідно до чинного законодавства здійснення заходів, пов’язаних з підготовкою і проведенням виборів народних депутатів України, депутатів місцевих рад та міського голови в м. Олександрії. Депутати затвердили список народних засідателів Олександрійського міжрайонного суду, запропонований трудовими колективами підприємств, установ та організацій міста.

Заслухавши та обговоривши інформацію начальника управління культури міської ради І. Баранова, сесія вирішила продовжити виконання Програми інформатизації галузі культури до 2007 року.

Під час обговорення блоку земельних питань, зокрема, розгляду клопотання В. Ходака, депутати знову повернулися до поіменного голосування. Більшістю голосів («за» — 21, «проти» — 3, «утрималися» — 4), В. Ходаку було надано в оренду терміном на 10 років земельну ділянку для будівництва індивідуального житлового будинку та ведення садівництва.

Після обговорення та голосування проект про надання в оренду земельної ділянки та зміни її цільового призначення для ТОВ «АТБ — торгстрой» та ТОВ «АТБ — маркет» для будівництва та обслуговування супермаркету мало- та середньозабезпечених верств населення не набрав відповідної кількості голосів.

Депутати доповнили додаток до рішення сесії від 24 грудня 2004 року «Про план підготовки регуляторних актів міською радою» та внесли доповнення до пункту 2 відповідного плану. Враховуючи звернення Олександрійського учбово-виробничого підприємства УТОС, депутати звільнили його від сплати податків, що надходять до міського бюджету.

Відповідно до законодавства України, сесія вирішила не застосовувати протягом одного року до КП «ЖЕК №5» та КП «ЖЕК №6» положення «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». Депутати підтримали протест прокурора міста та зупинили надання пільг щодо орендної плати з 1 жовтня 2005 року для ПП «Оріон-Сервіс», «Житло-Сервіс», «Грант-Житло», «Будинковий Сервіс», «Приват-Житло», «Комфорт».

Враховуючи подання Української Православної Церкви, сесія надала відповідній установі будівлю водонапірної вежі для безоплатного користування під розміщення храму.

Одним з головних питань життєдіяльності нашого міста, яке розглядала сесія, був проект рішення про створення ТОВ «Олександрійська енергетична компанія» на базі КП «Теплоелектроцентраль», ТОВ ІВОК «Експлерент» та ТОВ «Інвестиційна група «Експлерент», а також затвердження «Угоди про співпрацю при створенні єдиного комплексу по переробці бурого вугілля в м. Олександрії», план інвестиційних вкладень та план розвитку єдиного енергетичного комплексу по переробці бурого вугілля та з метою забезпечення енергоносіями господарства міста. Депутатами була внесена пропозиція прийняти даний проект в поіменному голосуванні. В результаті «за» проголосувало 18 депутатів, «проти» — 10, «утрималися» — 0, не голосував 1.

В результаті відповідне рішення не було прийняте.

Як бачать олександрійці з поіменного голосування, проекти рішень блокувалися одними й тими ж депутатами. Більшість з них — члени депутатської фракції ««Наша Україна». На знак протесту представники фракції Партії Регіонів покинули сесійну залу. Через відсутність кворуму в роботі сесії була оголошена перерва до 2.11.05.

І. Московченко,
прес-секретар міської ради

Комментарии:

Добавить комментарий: