Хроники Александрии

«ПОРА» в Олександрії

, 27.10.2005

«ПОРА» в Олександрії

«ПОРА» — проти недоторканності депутатів

Майже через рік після «помаранчевої» революції на центральній площі Олександрії з’явилась палатка жовто-гарячого кольору з логотипами громадянської партії «Пора» — як відголосок славнозвісних подій і нагадування про принципи, які відстоювали українці на майдані Незалежності. Як виявилось, місцевий осередок ГП «Пора» в рамках Всеукраїнської акції «За рівність громадян перед Законом» проводить збір підписів проти прийнятих Верховною Радою доповнень до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», зокрема ч. 7 ст. 30, у якій ідеться: «Депутата місцевої ради не може бути притягнуто до кримінальної відповідальності, арештовано або піддано заходам адміністративного тиску, що накладаються в судовому порядку, без попереднього розгляду питання радою». Закон був підписаний Президентом і вступив в дію.

«Пора» вважає, що таким чином зрощується бізнес і влада, а регіональних корупціонерів неможливо буде притягнути до відповідальності. Акція збору підписів проводиться для того, щоб влада нарешті виконала волю народу і дотрималась обіцянок, даних народу на Майдані — «не словом, а ділом». До речі, 22 серпня на своєму з’їзді, що проходив на майдані Незалежності, ГП «Пора» прийняла Хартію цінностей Майдану.

Активісти ГП «Пора» підписали звернення до депутатів міських, сільських, селищних, районних та обласних рад. «У зв’язку з підписанням Президентом України Закону «Про внесення змін до ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад», система правосуддя у країні опинилась під загрозою, — зазначено у зверненні. — Близько 200 тисяч осіб стали практично непідсудними. Насамперед, це призведе до практичної деградації державної влади та місцевого самоврядування через засилля корупції та фактичної відсутності механізмів боротьби з нею. В органи місцевого самоврядування можуть прийти люди з явним кримінальним минулим. Зрозумілі мотиви деяких політичних сил, що лобіювали прийняття вищезгаданого Закону: по-перше, бажання перекласти фінансування місцевих партійних осередків на людей з сумнівним авторитетом в обмін на депутатську недоторканність, по-друге — бажання за певну плату «розвантажити» список до Верховної Ради України. Незрозумілі мотиви Президента України, коли він підписував цей Закон. Відомий меморандум Віктор Ющенко поставив вище, ніж інавгураційну обіцянку народові України».

Не очікуючи вердикту Конституційного Суду, члени ГП «Пора» звертаються до народних обранців усіх рівнів із закликом підтримати акцію протесту і відмовитись від депутатської недоторканності, надіславши відповідну заяву Президенту України та прокурору.

В Олександрії першими на заклик відгукнулися депутати міської ради С. Волков та А. Турський. Вони подали офіційні заяви на ім’я Президента України В. Ющенка про зняття з себе депутатської недоторканності.

На завершення слід додати, що міський осередок громадянської партії «Пора» очолюють голова політради Володимир Бредіс, його заступник Борис Мазуренко та голова виконкому Павло Пасенчук. Штаб ГП «Пора» в Олександрії знаходиться за адресою: вул. Луначарського, 10, офіс № 501. Тел. 4-13-73.

Комментарии:

 1. а зам.директора базара Сэрежа Гриценко, депутат горсовета подписался еще раньше. Проверил разрешение на установку палатки и подписал публично. от так

  Аноним,
  5aa9f80
 2. … и я поставил подпись под этим зверненням!

  kakhaber,
  5aa9f80
 3. и я против, и тоже росписался

  M@X,
  1ac1872
 4. А я за! «Пора» Форэвэр!

  JoLT,
  6d3a840
 5. ПОоРАли нам ПОРА
  про гражданские права,
  Не пришла ли нам нам пора
  Получить эти права?

  Пухлий,
  5440d9a

Добавить комментарий: