Хроники Александрии

Пташиний грип

, 26.10.2005

Інспектори ветеринарної медицини Станіслав Лум’яник і Василь Коновалов

Про пташиний грип «і як з ним боротися» повідали головний державний інспектор ветеринарної медицини Олександрійського району Станіслав Васильович Лум’яник і міста Олександрія — Василь Миколайович Коновалов слухачам радіо МАЯК сьогодні о дев’ятій ранку.

Районна державна служба ветеринарної медицини інформує

Згідно з офіційним повідомленням Міжнародного епізоотичного бюро (МЕБ) епізоотична ситуація в світі щодо особливо небезпечних хвороб птиці має тенденцію до ускладнення.

В ряді країн, з якими Україна межує та підтримує тісні торгівельні зв’язки у 2005 році реєструють спалахи високопатогенного грипу птиці (Росія, Казахстан, Румунія, Туреччина, Греція). На сьогодні у Росії хвороба вже зареєстрована в чотирьох областях північно-західного регіону, відмічають значну загибель птиці.

Що необхідно знати про грип птиці

Грип птиці — гостре високонтагіозне вірусне захворювання сільськогосподарської (кури, індики, качки, гуси), синантропної (горобці, голуби, галки) та дикої птиці, яке проявляється слідуючими клінічними ознаками: при сверхгострому прояві птиця гине раптово, без видимих клінічних ознак, при гострому прояві хвороби птиця не реагує на зовнішні подразники, часто сидить надувшись, голову тримає під крилом, або упирається дзьобом у землю, крила опущені, шатка хода.

На початку захворювання у птиці пропадає апетит, припиняється яйценоскість, нерідко з ротової порожнини та носа витікає мутна рідина, деякі птиці постійно чистять дзьоб об пір’я. У хворої птиці відмічається постійна ознака — розлад шлунково-кишкового тракту, з виділенням помету грязно сіро-зеленого, а іноді — червоного кольору. З початку гребінець, сережки мають блідо-рожевий колір, а потім синіють.

Вирус грипу знешкоджується 2% розчином їдкого натру, 3% розчином хлорного вапна, 5% розчином креоліну, а також при температурній обробці в +65 +70 oС — вірус знешкоджується за 5 хвилин.

Щоб запобігти захворювання домашньої птиці грипом необхідно:

  • птицю утримувати в закритих приміщеннях, або майданчиках, з метою обмеження контакту з синантропною та дикою птицею, а також контакту з сторонньою домашньою птицею та людьми;
  • вакцинувати дорослу птицю проти хвороби Ньюкасла два рази на рік;
  • проводити дегельмінтизацію птиці два рази на рік.

У випадку захворювання, невластивої поведінки, або загибелі птиці, тварин в дворах приватного сектору просимо Вас негайно повідомляти спеціалістів державної ветеринарної медицини району особисто, або за телефонами: 2-40-37, 2-23-33, 2-00-19.

Комментарии:

Добавить комментарий: