Хроники Александрии

Скоро зима: роботу розпочали авансом

, 13.10.2005

Погляди жителів Перемоги і Жовтневого з надією і тривогою спрямовані у бік ТЕЦ 1-2 — єдиного постачальника тепла для їхніх квартир. Справи ж на цьому підприємстві до останнього часу не вселяли значного оптимізму: через заборгованість з виплати заробітної плати, яка сягнула більше 4-х місяців, колектив ТЕЦ оголосив страйк, що тривав не один тиждень. Переговори страйккому з роботодавцем та владою міста велися дуже важко, щоразу заходячи в тупик. А тим часом настав жовтень, до опалювального сезону залишилось вже зовсім небагато.

5 жовтня відбулась чергова розмова міського голови Степана Цапюка з керівниками страйккому і представниками ТЕЦ, на якій вкотре за останні місяці колективу підприємства було запропоновано розпочати роботу по підготовці до зими. Після зустрічі пропозиція була обговорена у трудовому колективі і винесена на голосування. «Необхідно розпочати підготовчі роботи», — такою була остаточна думка керівництва і більшості працівників ТЕЦ 1-2. Але за умови виконання вимог: подача електроенергії на ТЕЦ, яка була до цього знеструмлена, виділення підприємству 50 тис.грн. для придбання матеріалів для ремонту, продуктів харчування для їдальні, доставки працівників на роботу автотранспортом, погашення заборгованості із заробітної плати, затвердження нових тарифних ставок і посадових окладів із розрахунку мінімальної зарплати 332 грн. Колектив зобов’язався при цьому проводити ремонтно-підготовчі роботи у вихідні і надурочний час.

Через день після винесення такого рішення автору цих рядків довелося побувати на теплоелектроцентралі. Там справді стало помітно певне пожвавлення: спочатку з’явилася електроенергія, що дало змогу запрацювати ремонтно-механічному цеху, потім приступили до роботи працівники відділення хімводоочистки та деяких інших підрозділів. Але на той час підприємство у цілому ще не справляло враження повноцінно працюючого, і це зрозуміло: адже необхідних для ремонту коштів не надійшло ще жодної копійки, тому основне, чим була зайнята адміністрація, це оформлення заявок на матеріали і вироби та укладення договорів з підрядниками окремих видів підготовчих робіт, оскільки основні їх обсяги персонал ТЕЦ береться виконати власноруч. Мінімальна ж сума, яка необхідна для підготовки підприємства до роботи, за словами заступника директора Олександра Піщанського, сягає 1,5 млн.грн.

Термін часу, необхідний для виконання ремонтних робіт з моменту надходження коштів, становитиме 25 днів, так визначилися фахівці теплоелектроцентралі.

Як би там не було, але, здається, крига скресла: непорозуміння між міською владою і трудовим колективом закінчилося (принаймні, у це хочеться вірити). Хочеться також сподіватися на те, що причин для страйків на ТЕЦ 1-2 більше не виникне і мешканці проблемних мікрорайонів отримають-таки довгоочікуване тепло у своїх домівках.

Олександр Наріжний

Комментарии:

 1. ЗАДРАЛИ УРОДЫ ПОЧЕМУ ЛЕТОМ ЭТИМ НИКТО НЕЗАНИМАЛСЯ ПОЧЕМУ Я ДОЛЖЕН МЕРЗНУТЬ В СВОЕЙ ХАТЕ

  kakhaber,
  5aa9f80
 2. И вправду, почему мы платим за тепло круглый год и мёрзнем 11 меняцев в году — виновата администрация!
  Ведь по закону — тепло должно начаться с 15 0ктября и до марта не помню тока в каких числах! В киеве например с 14.10 по 14.04

  Cash,
  228e61b
 3. по закону тепло должно подаваться и раньше, если температура в квартире меньше +17C`

  kakhaber,
  5aa9f80

Добавить комментарий: