Хроники Александрии

Учнів у школі поменшало

, 29.09.2005

Промайнув перший місяць навчання. Затвердження мережі класів шкіл міста — справа звична. А от минулорічні прогнози щодо мережі на 2005-2006 навчальний рік не виправдались, адже в поточному році на 767 дітей у загальноосвітніх закладах стало менше. Причини цього ми намагалися з’ясувати у депутата міськради, директора колегіуму С. П. Коваленка.

«На кінець минулого навчального року ми робили прогноз, орієнтуючись на попередню мережу, — почав Сергій Петрович. — За підрахунками, у 2005-2006 навчальний рік у місті мало увійти на 400 дітей менше. Та коли ми подивилися по фактичній мережі (затвердили її нещодавно на засіданні виконкому), то дітей поменшало на 767 чоловік. Це дві середні школи. Такого різкого скорочення кількості учнів у нашому місті ще не було. Для порівняння: за минулі десять років кількість школярів зменшилась на 5000 чоловік.

Чому так відбувається? По-перше, зменшилася кількість населення міста. По-друге, за словами директорів шкіл, цього року багато батьків забирали дітей через виїзд в інші міста, за межі держави. Наприклад, у ЛІТі близько 20 дітей з цієї причини вибули з школи, в гімназії — 30 учнів протягом літа, в колегіумі — близько 50. і це дуже серйозний удар по мережі класів.

У цьому році на 9 класів стало менше. Якщо минулого року було 444 класи на 10601 учня, то у 2005 р. — 435 класів на 9823 учні. Середня наповнюваність становила 23,9, тепер — 22,6, тобто знизилась більше, ніж на одного учня. Але на даний момент тут є і позитив, тому що лише в цьому році мережа освітніх установ, класів була приведена у відповідність до норм Закону (прийнятого ще в 2000 р.), до приписів прокурора, вимог санстанції. Основна вимога норм така: кількість дітей у класах не повинна перевищувати 30 учнів. І правильно, адже це здоров’я школярів, достатня кількість повітря в класі, увага до кожного учня. Скажу більше: міністр освіти С. Ніколаєнко взагалі планує у другому півріччі подати до Верховної Ради зміни до Закону про освіту, де максимальна наповнюваність класу складатиме 25 учнів.

Тільки завдяки тому, що мережа трималася на великих школах, у класах яких навчалося більше 30 учнів (ОНВК, ЗНЗ № 9, № 2, № 15, колегіум), попри зменшення кількості дітей, у нас збереглася кількість класів, а значить, і кількість робочих місць. Що буде далі і як робити попередню тарифікацію на 2006-2007 навчальний рік з такою непрогнозованою тенденцією — я не знаю.

Щодо ЗНЗ № 5, то його доля повинна бути однозначна. Як мені стало відомо, в цьому році через приведення у відповідність кількості дітей у класах, збільшилось учнів, які навчаються у другу зміну. Тому ремонт школи і її відкриття, попри не закладені на це в бюджет кошти, необхідні для вивільнення двозмінних шкіл, що розташовані якраз у цьому мікрорайоні. На це повинні бути виділені цільові кошти (управління освіти обрахувало її ремонт у 700 тис. грн.). Та життя і здоров’я дітей — це основне.

Користуючись нагодою, я хотів би привітати всіх колег з Днем учителя, побажати, щоб і надалі держава поверталась до нас обличчям, а ми все більше відчували на собі її увагу, повагу дітей та батьків. А особисто кожному бажаю здоров’я і витримки».

Спілкувалась Олена Радул

Комментарии:

  1. Чернобыль :-)

    dimon,
    dfac0cb
  2. та и жителей поменьшало и в городе и в Украине…

    Sanyok,
    1ac1872

Добавить комментарий: