Хроники Александрии

Елітні олександрійські коні

, 26.09.2005

«Выйду ночью в поле с конем…» пам’ятаєте цю пісню? Навіває якісь сумні думки — хочеться і самому скочити в сідло та скакати степом світ за очі. Але не ті вже степи, та і де зараз знайти вірного коня? Виявляється, мрії можуть збуваютися в Олександрії.

Степ там дійсно безмежний, а справжніх коней-красенів ви зможете знайти на Олександрійському кінному заводі. Заснував його ще Семен Будьонний, і належав завод раніше міністерству оборони. Ще й зараз на території підприємства існує бесідка де Будьонний любив сидіти і дивитись, як перед ним гарцювали на конях.

Коні на заводі елітні. Тут була створена одна з найкращих у світі спортивних порід коней — «українська верхова». Таких не соромно і прем’єру дарувати. Так, ще за часів прем’єрства Ющенка подарував йому директор заводу пан Родіонов справжнього козацького коня Бутафора. Кожний кінь занесений у спеціальну племінну книгу, а щоб підтвердити батьківство жеребця, його кров везуть в спеціальний інститут, де щодо цього робляться висновки. Якщо відносно людей перевірка батьківства за допомогою крові увійшла в судову практику років 10-15 тому, то коней так перевіряють вже 50 років. Вартість одного коня може становити від 5 тисяч гривень до 6 тисяч євро. Утримання одного коника коштує 500 гривень у місяць. На жеребцях Олександрійського кінного заводу було здобуте не одне золото олімпіади, і безліч призів Європейських чемпіонатів. Зокрема, цього року завод може похвастатись 2-м місцем в Росії на кубку президента Росії, 4-м на чемпіонаті Європи та перемогою в міжнародному кубку Ковшова.

Розповідав директор заводу і про те, що у коней не може бути любові до людини, і вона має кожного катати, проте іншої думки притримується Володимир Ващакін, майстер кінного спорту міжнародного класу, неодноразовий чемпіон СССР, учасник чемпіонату світу. За його словами, хоча не можна ділити коней на поганих і хороших, та ставлення до них різне, як і у них до нас. Пан Володимир показав нам могилу свого улюбленця, коня Пахара, з яким він здобув найбільше перемог, і розповів про те, як свого часу за цього коня йому пропонували 450 тисяч доларів. Тоді він на це не погодився, і зараз не шкодує. Бо справжнього друга не можна продати за гроші.

Ще Пушкін казав, піднімаючи келих вина: «За коней та жінок!». Коли його питали, чому коні на першому місці, той відповідав, що коні, на відміну від жінок, вірні. І хай пробачають мене жінки, але я з цим погоджуюсь.

Марина Говорухіна
www.kirovograd.net

Комментарии:

 1. мечтаю покататься!!! ах какая прелесть!

  Анонимно,
  40a2c53
 2. А я каталась, мдаааааа это действительно великолепно!!!

  Анонимно,
  2e18433
 3. всё так возвышенно и претензиозно. Вот только в самом селе такой бардак происходит. Люди горбатились всю жизнь на конзаводе, а в итоге остались без ничего. Даже без паев земли. И это благодарность пенсионеру, пропахавшему здесь полвека? Да и с лошадьми там тоже не всё так лучезарно. Кататься — одно. А вырастить — совсем другое. реальность сложнее одного эссе.

  Ляп,
  8321568
 4. Очень мало инфо находят поисковики по продажам коней! (
  не плохо зделать здесь роздел такой

  Сергей Ковалець,
  d0a77cf
 5. Я предлогаю вам создать страницу на которой можно будет давать объявления о продажах коней, ведь когда ищешь в инете, то ничего не можно найти через поисковіе системы.
  Вот я вам предлогаю создать страничку на которой будет возможность посмотреть какие лошади продаются а какие люди хотят купить

  Сергей Ковалець,
  1f22750
 6. Ну как вам моё предложение? или єта тема ни катит?

  Сергей Ковалець,
  b672975
 7. Сергей! Для этого есть много специализированных сайтов. Вот, первое что попалось http://koneprom.pp.net.ua/
  http://www.horses.in.ua/
  А какие люди хотят купить — это вам зачем? К примеру есть у вас несколько «лишних» сот тысяч долларов — вы что будете афишировать свою покупку? Наивно.
  Они обычно не картинки смотрят, наверное, а покупают уже готовых чемпионов, которые не в конюшнях прячутся, а достойно выступают на чемпионатах.

  Yves,
  11bfb5e

Добавить комментарий: