Хроники Александрии

Здаєш об’єкт в експлуатацію — сплати 25%

, 8.07.2005

Днями до редакції з досить цікавим запитанням звернувся підприємець, який планує відкрити свою торговельну точку: “Я маю на меті започаткувати власний бізнес і розпочати будівництво об’єкта торгівлі. Та почувши про одне “але”, вже й не впевнений, чи варто це робити. Нещодавно я дізнався про те, що, здавши в експлуатацію об’єкт, необхідно буде сплатити до міського бюджету добру частку грошей від його вартості, а саме 25%. Це означає — вкласти кошти, витратитись на будівництво, придбати устаткування — і ще не все?! Чи не могли б ви дізнатись, ким було прийняте таке знущання над підприємцями?”

Законні основи

У відділі архітектури та містобудування ми ознайомились із законним підгрунтям даного питання. На основі Закону України “Про планування і забудову територій” (№1699-14), який встановлює правові та організаційні основи планування, забудови та іншого використання територій і спрямований на забезпечення сталого розвитку населених пунктів, була прийнята постанова Кабінету Міністрів України від 30.12.2000 року за №1930 “Про встановлення граничного розміру залучення коштів замовників на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів”.

Відповідно до статті 27 вищевказаного Закону Кабінет Міністрів України постановив: граничний розмір залучення коштів замовників на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів з урахуванням робіт, передбачених вихідними даними на проектування, не може перевищувати 25% вартості будівництва об’єкта незалежно від його функціонального призначення.

Згідно з постановою, виконавчий комітет Олександрійської міської ради прийняв рішення від 16 січня 2003 року “Про затвердження порядку залучення, обліку та використання коштів замовників на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури при будівництві об’єктів на території міста Олександрії”. Рішення звучить так: “При новому будівництві, реконструкції, розширенні, реставрації, капітальному ремонті, технічному переозброєнні об’єктів, комплексному благоустрою територій граничний розмір суми залучених коштів на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста, включаючи витрати по вихідних даних на проектування та по пайовій участі замовника в розвитку інженерних мереж міських комунальних служб, не може перевищувати 25% вартості будівництва об’єкта без урахування витрат на придбання устаткування незалежно від функціонального призначення об’єкта”.

Думки підприємців збігаються

Немає ніяких сумнівів у тому, що вищезгадана постанова Кабміну, як і, власне, саме рішення міськвиконкому, повернуті, м’яко кажучи, спиною до підприємців. По-перше, сам вислів “не може перевищувати 25% вартості будівництва об’єкта” викликає запитання: а кому скільки відсотків і в залежності від чого? Чи всім по 25%? По-друге, всі ми, враховуючи підприємців, розуміємо важливість наповнення міського бюджету і значимість коштів на розвиток міста. Можливо, міській владі, депутатам міської ради слід приділити увагу даному питанню в сесійній залі?

Відомі підприємці нашого міста мають з цього приводу одностайну думку. Депутат міської ради, підприємець А.Г. Біджаков: “Я проти такого відсотка, оскільки завжди і в усьому повинні бути розумні межі. Звісно, я за те, щоб на розвиток міста йшли кошти. Але нехай це будуть три-п’ять відсотків від вартості об’єкта. Якщо будується невеличке підприємство, яке оцінюється двадцятьма тисячами, то сплатити 25% (тобто 5000) — це ще півбіди. А коли зводиться споруда, наприклад, півмільйонної вартості, — то це вже занадто. і взагалі, я вважаю, що кожен окремий випадок потрібно й розглядати окремо, тим паче, якщо законом передбачений лише граничний розмір суми залучених коштів на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури”.

С.П. Гриценко, депутат міської ради, голова спілки підприємців: “Всі ми розуміємо, що місто повинно розвиватись і грошей на це катастрофічно не вистачає. Але також потрібно зрозуміти і те, що через ці 25% постраждає не той, хто має змогу і бажання розвивати свою підприємницьку діяльність та потім здаватиме в оренду збудований об’єкт. Постраждає при цьому людина, яка орендуватиме дану територію. Адже, щоб якось компенсувати затрачені кошти, підприємець закладе ці витрати в орендну плату”.

А.В. Сибірцев, депутат міської ради, директор ТзОВ “Айсберг”: “Не так давно мені довелося здавати в експлуатацію об’єкт і сплатити 25% пайової участі у розвиток інфраструктури міста. Якщо така сума буде вилучатися з підприємців і надалі, — наше місто ще довго не побачить інвестицій”.

Олена Радул.

Комментарии:

 1. Хм, а пытання на засыпання — Лена Радул про эту публикацию здесь знает? Авторские права не нарушены? Хотя Лена человек правильный (экс-киокушинка :) ), можно с ней договорится что-б она материалы для сайта подгоняла.

  Domkrat,
  1ac1872
 2. Alnet — сайт культурный, авторские права соблюдает. Статья «Здаєш об’єкт в експлуатацію — сплати 25%» взята из Олександрийського тижня, с которым у нас существует договоренность, считаю что взаимовыгодная :)

  Кстати представителям СМИ, пишушим (показывающим, говорящим) для Александрии и(или) о Александрии просьба — обратите свое внимание на Alnet. Мы можем предложить Вам интересные возможности, о которых раньше можно было только мечтать.

  Alnet,
  1ac1872

Добавить комментарий: